Back To Top
İran Dışişleri Bakanı Zarif'in istifa ettiği iddiasına yalanlama

İran Dışişleri Bakanı Zarif'in istifa ettiği iddiasına yalanlama

 - Son Güncelleme: 11.01.2019 Cuma 12:38
İran Dışişleri Bakanı Zarif\'in istifa ettiği iddiasına yalanlama
- A +

Dışişleri Bakanı Zarif'in istifa ettiğine ilişkin iddialara İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada, çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Mahmud Vaizi, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in istifa ettiğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

'HABERLERE DİKKAT EDİN' UYARISI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Vaizi, Zarif'in istifa ettiğiyle ilgili iddianın, İran'ın nükleer anlaşmadan çekildiği yönündeki iddialarla aynı zamanda ortaya atıldığına dikkati çekerek, "Kasıtlı olarak ileri sürülen bu iki yalan, milli menfaatlerle uyuşmamaktadır." ifadesini kullandı.

Vaizi, İran basınına, kaynağı şüpheli haberler karşısında dikkatli ve uyanık olması uyarısında bulundu. Öte yandan Hükümet Bilgilendirme Konseyi Sekreteri Alireza Moezzi de sosyal medyadan yaptığı açıklamada, istifaya yönelik iddiaların Zarif'in Hindistan ziyareti sırasında ortaya atıldığını ve bunun şüpheli bir akım tarafından planlı şekilde dile getirildiğini kaydetti.

Dışişleri Bakanı Zarif'in istifa ettiği ve Tahran'ın nükleer anlaşmadan çekildiğine yönelik iddialar İran sosyal medyasında yer almıştı.

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN