Back To Top
İşgalci İsrail'den hadsiz çıkış: Türk işgalini kınıyoruz

İşgalci İsrail'den hadsiz çıkış: Türk işgalini kınıyoruz

 - Son Güncelleme: 10.10.2019 Perşembe 15:57
İşgalci İsrail\'den hadsiz çıkış: Türk işgalini kınıyoruz
- A +

Yıllarca Filistin topraklarını uluslararası hukuku hiçe sayarak işgal eden İsrail'den, Türkiye'nin terör yuvalarını temizlemek için Kuzey Suriye'ye gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili hadsiz çıkış geldi. İsrail Başbakanı Netanyahu "İsrail, Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgelerine yönelik işgalini şiddetle kınıyor" sözleriyle kendi 'işgalci zihniyetini' yok saydı.

Filistin topraklarını yıllarca uluslararası hukuku hiçe sayarak işgal eden İsrail'den, Türkiye'nin terör yuvalarını temizlemek için Kuzey Suriye'ye gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili hadsiz çıkış geldi.

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili skandal değerlendirmelerde bulunan
İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "İsrail, Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgelerine yönelik işgalini şiddetle kınıyor ve Kürtlerin Türkiye ve vekilleri tarafından etnik temizliğine karşı uyarıda bulunuyor" açıklaması yaptı.

19-10/10/ddd.jpg

Netanyahu, ayrıca "İsrail, cesur Kürt halkına insani yardımı sağlamaya hazırdır" ifadelerini kullandı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN