Back To Top
Londra’daki gökdelen yangını Almanya’da bina boşalttırdı

Londra’daki gökdelen yangını Almanya’da bina boşalttırdı

 - Son Güncelleme: 27.06.2017 Salı 20:52
Londra’daki gökdelen yangını Almanya’da bina boşalttırdı
- A +

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin başkenti Londra’da meydana gelen gökdelen yangını sonrasında Almanya’da çok katlı bir bina güvenlik nedeniyle boşaltıldı. Grenfell Tower’de buzdolabının neden olduğu belirtilen yangın, binanın dış cephesinin plastik türevi izolasyon malzemesiyle kaplı olması nedeniyle hızla üst katlara yayılmış, 79 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi ise yaralanmıştı.

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde bulunan Wuppertal Belediyesi, Grenfell Tower’da kullanılan izolasyon maddesi ile kaplı olan çok katlı bir binayı güvenlik nedeniyle bugün tahliye etti. Londra faciası nedeniyle güvenlik riski değerlendirmesi yapan Wuppertal Belediyesi, yangın tehlikesine karşı Oberbarmen semtinde yer alan ve 72 kişinin yaşadığı 11 katlı binanın sakinlerini başka evlere yerleştirdi.  Binanın dış cephesi yenilendikten sonra, bina sakinlerinin evlerine döneceği kaydedildi.

Londra’daki facia sonrasında yangının hızla yayılmasına neden olduğu sonucuna varılan izolasyon malzemesini üreten Arconic firması, söz konusu maddenin çok katlı binalara satışını durdurduğunu açıklamıştı.  

DORTMUND/DHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN