Rusya Ukrayna ordusuna verdikleri tahribatı açıkladı

Rusya Ukrayna ordusuna verdikleri tahribatı açıkladı

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna'da bugüne kadar vurdukları hedeflerin sayısını açıkladı. Konaşenkov, Ukrayna’ya ait bugüne kadar 172 uçak, 125 helikopter ve 3 bin 168 tank ve zırhlı aracı yok ettiklerini söyledi.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş tüm hızıyla devam ederken taraflar birbirlerine verdikleri zaiyatları doğru ya da yanlış kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.

Propagandalarını sürdüren Ruslar bu bağlamda gaflar yapmaya da devam ediyor.

"YERLEŞİM YERLERİNİ VURDUK" İTİRAFI

Ukrayna’da taarruzların sürdüğünü belirten Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bir gün içerisinde havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle Donetsk bölgesinde altı yerleşim biriminde 4 komuta merkezi, askeri birlikler ve teknik araçların bulunduğu 45 alan, 7 mühimmat ve akaryakıt deposunun vurulduğunu bildirdi.

Konaşenkov, bunların dışında Severska civarında Osa-AKM hava savunma füze sistemi ve Harkiv bölgesinde S-300 hava savunma füze sisteminin yönlendirme ve radar sistemini imha ettiklerini ifade etti.

"10 UKRAYNA İHA'SI VURDUK"

Rus hava muharebe taktik birliklerinin 3 komuta merkezi ile Ukrayna asker ve silahlarının bulunduğu 47 alanı vurduğunu dile getiren Konaşenkov, bu saldırılar sonucunda 280 milliyetçi silahlı güç ve 59 askeri teknik aracın etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Füze ve topçu birliklerin 12 komuta merkezi ile 213 alanı ateş altına aldığını bildiren Konaşenkov, hava savunma sistemlerinin Harkiv ve Herson bölgelerinde havada 10 Ukrayna insansız hava aracını vurduğunu söyledi.

Konaşenkov, “Ukrayna’ya ait bugüne kadar 172 uçak, 125 helikopter, 952 insansız hava aracı, 314 hava savunma füze sistemi, 3 bin 168 tank ve zırhlı araç, 396 çok namlulu roketatar, 1571 obüs ve havan topu, 3 bin 39 özel askeri aracı yok ettik.” diye konuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN