Back To Top
Son dakika! Trump: Suriye'de Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yıkıma uğratırız

Son dakika! Trump: Suriye'de Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yıkıma uğratırız

 - Son Güncelleme: 14.01.2019 Pazartesi 03:54
Son dakika! Trump: Suriye\'de Kürtleri vurursa, Türkiye\'yi ekonomik yıkıma uğratırız
- A +

Trump, "Türkiye'nin Suriye'de Kürtleri vurması durumunda, Türkiye'yi ekonomik yıkıma uğratacaklarını ve bölgede 20 millik (32 kilometre) bir güvenli bölge oluşturacaklarını" söyledi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Trump'ın açıklamalarına yanıt olarak, "Türkiye, Kürtlerle değil teröristlerle savaşıyor. Teröristler sizin müttefikiniz olamaz. Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır." ifadelerini kullandı.

19-01/14/donald.jpg

ABD Başkanı'nın Twitter'daki açıklamarı şöyle;

"Suriye'den çok geç kalmış çekilmeye başlarken, IŞİD'in bölgesel halifeliğinden geriye kalan çok az şeyi de, bir çok yönden sert bir şekilde vuruyoruz. Yeniden toparlanırlarsa, yakındaki mevcut üslerimizden yeniden saldıracağız. Kürtler'i vurmaları halinde Türkiye'yi ekonomik açıdan çökerteceğiz. 20 millik bir güvenli bölge yaratacağız ve aynı şekilde Kürtler'in Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz. ABD'nin uzun vadeli Suriye'de IŞİD'i yok etmesi politikasından en çok faydalananlar Rusya, İran ve Suriye oldu. Biz de yarar sağladık ama askerlerimizi eve getirmenin zamanı geldi. Sonu gelmeyen savaşları durdurun!"

İBRAHİM KALIN: TERÖRİSTLER SİZİN MÜTTEFİKİNİZ OLAMAZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Trump'ın twitter'dan yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Kalın Twitter'dan, "Teröristler sizin müttefikiniz olamaz, Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır. Türkiye, Kürtlerle değil teröristlerle savaşıyor " ifadelerini kullandı.

19-01/14/screenshot_1.png

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN