13.09.2019  05:27

Twitter, Raul Castro ile devlet medyasının hesaplarını askıya aldı

Küba Komünist Parti lideri Castro, kızı Mariela Castro ve devlet kontrolündeki medya kuruluşlarının Twitter hesapları 'politika ihlali' gerekçesiyle askıya alındı. Twitter'ın söz konusu hesapları askıya alma kararının, Küba Devlet Başkanı Canel'in "ABD yaptırımları nedeniyle ülkede yakıt sıkıntısı yaşanacağı" açıklamasına denk gelmesi ise dikkati çekti.

+
-

Twitter, Küba'da Komünist Parti lideri Raul Castro, kızı Mariela Castro ve devlet kontrolündeki medya kuruluşlarının hesaplarını askıya aldı. 

Sosyal medya devlerinden Twitter tarafından, Raul Castro, kızı ve devlet kontrolündeki medya kuruluşlarının hesapları 'politika ihlali' gerekçe gösterilerek askıya alındı.

GAZETECİLERDEN SANSÜR TEPKİSİ 

Küba Gazeteciler Birliğince, çok sayıda gazetecinin ve medya kuruluşunun Twitter hesaplarının engellenmesine tepki gösterilerek, 'sansür' olarak nitelendirilen söz konusu uygulama kınandı. 

Bu arada Twitter'ın söz konusu hesapları askıya alma kararının, Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz Canel'in, "ABD yaptırımları nedeniyle ülkede yakıt sıkıntısı yaşanacağı" açıklamasına denk gelmesi ise dikkati çekti. 

NEW YORK/AA

 

DİĞER HABERLER
Malatya bu kez 5.7 ile sallandı! İşte son depremler
Yeni depremin yerini işaret etti
Taksicilere puanlama sistemi geliyor
Malatya'da 5,2 şiddetinde deprem
Bebek kabinine ATM koyup milyonlar kazandılar
Binbaşı Arslan Kulaksız'ı şehit edenler tutuklandı
Hatay Baro Başkanı'nı aradı