28.01.2020  09:44

Vuhan'da koronavirüs paniği: Sokaklar boşaldı

Çin'de 106 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüsün çıkış noktası olarak açıklanan Vuhan şehri adeta hayalet kente döndü. 11 milyonluk şehrin üzerinde uçan İHA, bomboş sokakları görüntüledi.

+
-

KARAR.COM

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgınından ölenlerin sayısı 106'yı geçerken, virüsten etkilenenlerin sayısı da 4 bin 515'e yükseldi. Çin yönetimi, salgının daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla karantina önlemlerini artırdı. Vuhan’ın yanı sıra 17 şehirde havaalanları kapatıldı, toplu ulaşım durduruldu, halka "şehri terk etmeyin" çağrısı yapıldı.

11 milyona yakın nüfusu olan Vuhan'da insansız hava aracı (İHA) ile çekilen görüntülerde sokakların bomboş olduğu görülüyor. Yaşanan büyük panik nedeniyle ülkenin en büyük kentlerinden biri olan Vuhan adeta hayalet kente döndü.

Polisler kentte  tren istasyonlarında ve otobüs garlarında nöbet tutmaya başladı. Kimsenin kenti terk etmesine izin verilmiyor.

Sokakların tamamen boşaldığı Vuhan'da evlerinden çıkmamayı tercih eden Wuhan halkı, süpermarketlere akın ederek, marketlerde raflar boşalttı. 

 

DİĞER HABERLER
Kınama sözünü reddediyoruz
Şehit Astsubay Demirci son yolculuğuna uğurlandı
Sosyal medyaya 'Alman modeli'
İbadete açılsın ama siyasete kapatılsın
'Terbiyesizlik yapma lan'a ödül gibi ceza!
İBB'den "Askıda kurban" kampanyası
Şırnak’ta tarihi operasyon