Back To Top
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern ve çocukların ilginç mektuplaşması

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern ve çocukların ilginç mektuplaşması

 - Son Güncelleme: 15.05.2019 Çarşamba 09:52
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern ve çocukların ilginç mektuplaşması
- A +

Müslümanlara yapılan saldırının ardından yaptıkları ile tüm dünyanın takdirini toplayan Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'in çocuklarla olan mektuplaşmaları dikkat çekti.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, 11 yaşındaki bir kız çocuğunun, hükümetin ejderhalar konusunda araştırma başlatması için kendisine gönderdiği mektuptan çıkan 2.5 dolarlık 'rüşveti' geri çevirdi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre; Adının Victoria olduğu belirtilen çocuk mektupta, ejderha terbiyecisi olabilmek için tele kinetik güçlere sahip olmak istediğini (zihin gücüyle nesneleri hareket ettirmek) söyledi ve hükümetin bu alanlarda araştırma başlatmasını istedi.

RÜŞVETİ REDDETTİ

Victoria, zarfa "rüşvet" olarak da 5 Yeni Zelanda Doları (yaklaşık 2.5 ABD doları) koydu.

Çocuğa 30 Nisan'da başbakanlık antetli bir mektupla yanıt veren Ardern, "Sevgili Victoria, fizik ve ejderhalar konusundaki önerilerin ilgilimizi çekti. Ama maalesef şu anda ejderha araştırmaları yapmıyoruz. Bu nedenle rüşvet paranı geri gönderiyorum. Telekinezi, telepati ve ejderhalar konusundaki arayışında en iyi dileklerimi iletiyorum" dedi.

GÖZÜM EJDERHALARDA OLACAK

Başbakan mektubun altına el yazısıyla "Ama ejderhalara dikkat edeceğim. Bunlar takım elbise giyiyorlar mı?" notunu düştü.

Victoria'nın ablası Başbakan'ın mektubunu Reddit'te yayımladı, kardeşinin telepatiye ilgisinin Netflix'in bilimkurgu dizisi "Stranger Things"ten kaynaklandığını söyledi.

BUTTO'DAN SONRA İLK DOĞUM YAPAN BAŞBAKAN

Geçen yıl bir kız çocuğu dünyaya getiren ve Benazir Butto'dan sonra tarihte görevdeyken doğum yapan ikinci başbakan olan 38 yaşındaki Ardern, Mart'ta da silah yasağına destek veren sekiz yaşındaki bir çocuğa mektup yollamıştı.

BİREYSEL SİLAHLANMA MEKTUBU

Ardern yazdığı mektupta, "Bireysel silahlanmayı yasaklamak iyi bir fikir. Sana sadece bu iyi yürekli düşüncelerini yaymanı tavsiye edebilirim" demişti.

19-05/14/haberler-dunya-48264965.png

Yeni Zelanda, Nisan ayında silah satışlarına ciddi kısıtlamalar getiren yasal düzenlemeyi kabul etmişti.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkesinde yaşanan cami katliamlarının ardından Müslümanlarla bütünleşmiş ve tüm dünyaya örnek olmuştu. 

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN