Back To Top
Bakan Pakdemirli'den patates ekiminin yasaklandığı iddialarına cevap

Bakan Pakdemirli'den patates ekiminin yasaklandığı iddialarına cevap

 - Son Güncelleme: 13.03.2019 Çarşamba 12:03
Bakan Pakdemirli\'den patates ekiminin yasaklandığı iddialarına cevap
- A +

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, patates ekiminin yasakladığına dair medyada çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirteek, "Karantina alanları ile ilgili alınmış olan kararların muhalefet tarafından cahilce bir cesaretle eleştirilmesi doğru değildir" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kars’tan karayolu ile geldiği Ardahan’da AK Parti İl Başkanlığı ile Kongre Caddesi’ndeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Pakdemirli, daha sonra Kafkas Arısı Üretim ve Eğitim Gen Merkezi Müdürlüğünü de ziyaret ederek, Arı Ürünleri Analizi ve Arı Sağlığı Laboratuvarı tesisinin de açılışını gerçekleştirdi. 

'MUHALEFET CAHİLCE ELEŞTİRİYOR'

Tarım Bakanlığının patates ekimini yasakladığına dair medyada bazı haberlerin çıktığını söyleyen Bakan Pakdemirli, karantina alanları ile ilgili alınmış olan kararların muhalefet tarafından cahilce bir şekilde eleştirildiğini söyleyerek şu sözleri kaydetti:

"Halbuki Türkiye’nin herhangi bir şekilde patates ekim alanlarını yasaklamasıyla ilgili bir şey yok. Sadece karantina alanları ile ilgili alınmış bir karar var. Karantina alanları ile ilgili de dün de, yani 2015 yılında da, 2016 yılında ve 2017 yılında da benzer alanlarda karantina yapılmış ve teknik bir konu. Bilmeyenlerin müdahale etmemesi gereken bir konu, yani benzer konular maalesef günlük siyasete alet ediliyor. Ama ben şunu her zaman söylüyorum: Tarım, savunma sanayinden daha önemlidir. Tarım bilenlerin konuştuğu, akademisyenlerin konuştuğu, sektörün konuştuğu ve bunların çare aradığı, günlük siyasete malzeme edilmeyen çok önemli bir konu aslında. Savunma sanayinden daha önemli, çünkü gelecekte de, yani 20-25 yıl sonra yüzde elli gıda ihtiyacımız artacak. Bunu yapacak olan sizlersiniz, ama bizde bunun öneminin farkındayız ve bu konuyla ilgili destek olmaya devam edeceğiz."

ARDAHAN/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN