CHP'li Bulut'tan Merkez Bankası Başkanı Erkan ile ilgili yeni iddia: 200 TL'nin üzerindeki imza sahte

Hakkındaki iddialarla gündemden düşmeyen Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili bu kez 'sahte imza' iddiası ortaya atıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın ABD’de kullandığı imza ile yeni 200 TL’lik yeni banknotlardaki imzasının farklı olduğunu söyleyerek, “Merkez Bankası Başkanı, itibarımızın simgesi paramıza sahte imza atmış” dedi.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan hakkında çıkan iddialara bir yenisi daha eklendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın ABD’de kullandığı imza ile yeni 200 TL’lik yeni banknotlardaki imzasının farklı olduğunu iddia etti. “Merkez Bankası Başkanı, itibarımızın simgesi paramıza sahte imza atmış” diyen Bulut, Erkan’a “Sormak istiyorum: Her yerde farklı bir imza mı kullanıyorsunuz? İmzanız değiştiyse bunu noterden mi yaptınız? İtibarımızın simgesi paramıza neden farklı bir imza atma gereği duydunuz” ifadelerini kullandı.

“Bir ülke için para, o ülkenin gücünün, özgürlüğünün en önemlisi de o ülkenin itibarının simgesi olarak ifade edilir" diyen Bulut konuya ilişkin yaptığı konuyla ilgili şunları söyledi

'MERKEZ BANKASI BAŞKANI PARAMIZA SAHTE İMZA ATMIŞ'

“Bir ülke için para, o ülkenin gücünün, özgürlüğünün en önemlisi de o ülkenin itibarının simgesi olarak ifade edilir. Bizim ülkemizde de parayı emanet ettiğimiz kişi, Hafize Gaye Erkan. Para politikalarıyla ilgili haber olmaktan ziyade daha çok, Merkez Bankası’nı bir aile şirketi haline getirdiğine ilişkin iddialar, her gün yeni bir skandalla tartışılır konumda. 7 Aralık 2023’de yeni 200 TL’lik banknotlar piyasaya sürüldü. Doğal olarak burada Merkez Bankası Başkanı’nın imzası var. Ancak fark ettik ki bu imza Gaye Hanımın daha kullandığı imzalardan farklı. Yani bizim Türk liramıza, itibar diye saydığımız simge halindeki paramıza atılan imza Gaye Hanımın daha önce kullandığı imza değil.”

'BU PARADA KULLNILAN İMZA GERÇEK MİDİR DEĞİL MİDİR?'

Hafize Gaye Erkan’ın ABD’de ve 200 TL’lik banknotlarda kullandığı iki farklı imzayı gösteren Bulut sözlerini şöyle sürdürdü

“Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın 200 TL’nin üzerine attığı imza ile ABD’de kullandığı imza arasında hiçbir benzerlik yok. Merkez Bankası Başkanı, itibarımızın simgesi paramıza sahte imza atmış. Bu paramızın üzerindeki imza… Bu da ABD’deki kullandığı imza… En ufak bir benzerlik yok. Üstelik Merkez Bankası Başkanı, yılbaşında gönderdiği tebrik kartlarında da yine eski imzasını kullanmış. Yani sahte imzayla 200 TL’lik banknotlar tedavüle girdikten tam 24 gün sonra. Sormak istiyorum: Her yerde farklı bir imza mı kullanıyorsunuz? İmzanız değiştiyse bunu noterden mi yaptınız? İtibarımızın simgesi paramıza neden farklı bir imza atma gereği duydunuz? Ya Gaye Hanım bugüne kadar hep sahte imza kullanmış ya da bu parada kullanılan imza sahte. Sizin daha önce kullandığınız, örneğin ABD’de kullandığınız bu imza ile farklılığın sebebi nedir? Neden bu paradaki imza değiştirilmiştir? İki farklı imzanın gerekçesi nedir? Para toplumun, Türkiye’nin itibarı diyoruz. Bu parada kullanılan imza gerçek midir, değil midir?”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN