Emeklilere çiftetelli oynatacak çifte ikramiye! Rakam arttı: Bayram ikramiyesi 2023'te bu kadar olacak!

Emeklilere çiftetelli oynatacak çifte ikramiye! Rakam arttı: Bayram ikramiyesi 2023'te bu kadar olacak!

Her yıl Ramazan ile Kurban Bayramında emeklilere verilen emekli ikramiyesine 2023 yılında ne kadar zam geleceği merak ediliyor. Peki, yeni yılda emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyelerine ne kadar zam gelecek? İşte, merak edilen bayram ikramiyeleriyle ilgili detaylar...

2018 yılında başlatılan emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri 2022 yılına kadar 1.000 TL olarak veriliyordu. Bu yıl yapılan zamla birlikte emekli ikramiyeleri 1.100 TL oldu.

BAYRAM İKRAMİYESİ ZAMMI ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTULMUŞTU

Bayram ikramiyelerine yapılan 100 TL'lik zam emekliler tarafından eleştirilirken, zammın seçim yatırımı için yapıldığı konuşulmuştu.

TÜİK'in açıkladığı yıllık enflasyon verilerine göre zam uygulamaya hazırlanan hükmet, 2023 yılında emekli bayram ikramiyesinin 2 bin lira olacağını açıkladı.

  emekli bayram ikramiyesi zammı

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLİYOR?

SSK ile BAĞ-KUR'dan emekli olanlarla birlikte şehit yakınları ve gaziler, vazife ve harp mamulü maaşı alan erbaşlar ile geçici köy korucuları bayram ikramiyesi almaya hak kazandı.

Bu kapsamda bayram ikramiyesi olarak verilen 1.100 TL'lik tutar iki bayram için toplamda 2.200 TL olarak ödeniyor. Yeni yılda yapılacak zamla birlikte emekliler her iki bayramda da 2.000 TL olmak üzere toplam 4.000 TL ikramiye alacak.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN