Hazine borçlanma stratejisini duyurdu: Üç ayda 186 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek

Hazine borçlanma stratejisini duyurdu: Üç ayda 186 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek

Hazine, ekim-aralık dönemine ilişkin olarak iç borçlanma stratejisini açıkladı. Bakanlık, ekim ayında 68 milyar TL, kasım ayında 78 milyar TL ve aralık ayında 40 milyar lira iç borçlanmaya gidecek. Bu zaman diliminde 19 tahvil ihalesi düzenlenecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim-aralık dönemi ile ilgili olarak iç borçlanma stratejisini açıkladı.

Açıklanan rapora göre; Hazine, söz konusu dönemde 183,4 milyar liralık iç borç servisine karşılık, 186 milyar liralık iç borçlanma gerçekleştirecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekimde 68 milyar lira, kasımda 78 milyar lira ve aralıkta 40 milyar lira iç borçlanmaya gidecek.

Bakanlığın ekim-aralık dönemi iç borçlanma stratejisinde, ekimde 66,5 milyar liralık iç borç servisine karşılık 68 milyar liralık, kasımda 78,2 milyar liralık iç borç servisine karşılık 78 milyar liralık, aralıkta 38,7 milyar liralık iç borç servisine karşılık 40 milyar liralık iç borçlanma yapılması öngörülüyor.

Ekimdeki iç borçlanmanın 63,6 milyar lirasının piyasadan, 1,9 milyar lirasının kamuya satışlardan, 2,5 milyar lirasının doğrudan satışlardan, kasımda iç borçlanmanın 76 milyar lirasının piyasadan, 2 milyar lirasının kamuya satışlardan, aralıktaki iç borçlanmanın ise 38 milyar lirasının piyasadan, 2 milyar lirasının kamuya satışlardan oluşması bekleniyor.

19 TAHVİL İHALESİ DÜZENLENECEK

Bu dönemde 19 tahvil ihalesi düzenlenecek, 1 hazine bonosu yeniden ihraç edilecek ve 1 kira sertifikasının doğrudan satışı gerçekleştirilecek.

Ekimde 81,4 milyar lira, kasımda 95,6 milyar lira ve aralıkta 109,7 milyar liralık ödeme yapılacak. Bu ödemelerin 103,3 milyar lirası dış borç servisinden oluşacak.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN