Müşteri deneyiminde EMEA Bölgesi'nin en iyisi yine Teleperformance oldu

Müşteri deneyiminde EMEA Bölgesi'nin en iyisi yine Teleperformance oldu

Teleperformance, Everest Group’un gerçekleştirdiği 2022 EMEA Müşteri Deneyimi Yönetimi (CXM) – Hizmet Sağlayıcıları PEAK Matrisi’nde bu sene de zirvede yer aldı.


Lider müşteri deneyimi ve yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, dünyanın en büyük bağımsız araştırma şirketlerinden Everest Group’un dış kaynak müşteri deneyimi hizmet sağlayıcılarını değerlendirdiği Müşteri Deneyimi Yönetimi (CXM) – Hizmet Sağlayıcıları PEAK Matrisi’nde, en yüksek puanı alarak EMEA Bölgesi’nin lideri seçildi. Avrupa'nın en iyi 25 CXM servis sağlayıcısının analiz edildiği değerlendirmede Teleperformance, pazara olan adaptasyon, portföy karması, üretilen değer, vizyon ve strateji, sunulan hizmetlerin kapsamı ile teknoloji ve inovasyon gibi alt başlıklarda en yüksek puanı elde etti.

Everest Group Başkan Yardımcısı David Rickard, “Teleperformance, bölgedeki deneyimi, güçlü iş ortağı ağı, hizmet kapsamı ile genel vizyonu ve iş stratejileri gibi alt başlıklarda gerçekleştirilen Everest Group'un EMEA – PEAK Matrix® Değerlendirmesi 2022'de Müşteri Deneyimi Yönetiminde (CXM) rakiplerini geride bırakarak ilk sırada yer aldı. Teleperformance, gelişmiş veri analitiği, CX alanındaki danışmanlık hizmetleri ve hızla değişen müşteri gereksinimlerine uyum sağlamasına yardımcı olan metaverse alanındaki girişimleri dahil olmak üzere teknoloji alanındaki gelişmiş yetenekleri ile bu listenin zirvesinde yer almayı fazlasıyla hak etti” dedi.

Everest Group’un dış kaynak müşteri deneyimi ve yönetimi sektöründeki hizmet sağlayıcıların performansını değerlendiren çalışması PEAK MATRIX tüm markaların yakından takip ettiği önemli analizlerle sektöre yön veriyor. Çalışma, servis sağlayıcıların mutlak pazar başarısını, vizyonunu, stratejilerini, hizmet odağını ve iş kapasitesini, dijital ve teknolojik çözümlerini, yatırımlarını ve müşteri geribildirimlerini baz alan, tarafsız, veri güdümlü ve karşılaştırmalı bir değerlendirme sağlıyor.
Teleperformance Grup Yönetim Başkanı ve CEO’su Daniel Julien, Teleperformance'ın müşteri deneyimi ve yönetiminde lider olarak mevcut küresel konumu, dünya çapındaki ekibimizin başarısını en iyi şekilde yansıtıyor. Everest Group tarafından tüm Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için lider CXM şirketi olarak tanınmak, bize göre EMEA'daki tüm çalışanlarımızın özveri ve performansına açık bir övgüdür. Teleperformance olarak, çalışanlarımızın gelişimi ve eğitimi için sürekli birlikte çalışıyoruz ve karşılıklı güven, yenilikçilik ve tutarlılığa dayalı stratejik ortaklıklar oluşturmak için müşterilerimizle de yakın iş birlikleri kuruyoruz. Tüm bu çalışmaların sonucu olarak dünyanın en başarılı markalarına destek veriyoruz. Bu bağlamda EMEA'daki müşterilerimize sunduğumuz hizmetin ve onlar için ürettiğimiz değerin bağımsız platformlar tarafından takdir edilmesi bize gurur veriyor” dedi.

852.jpg

Teleperformance Türkiye CEO'su Tülay Doğrular, “Teleperformance olarak “gücümüz teknoloji, odağımız insan” yaklaşımımızla benzersiz bir müşteri ve çalışan deneyimi yaratmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız yetenek ve teknoloji yatırımlarımız bize, Türkiye’de sektörünün en çok büyüyen şirketi olma imkanını sağladı. Bölgesel çapta da dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden Everest Group tarafından oluşturulan Müşteri Deneyimi Yönetimi (CXM) – Hizmet Sağlayıcıları PEAK Matrisi’nde zirvede yer alarak; yetkinliğimizi, kalitemizi ve müşterilerimize en iyi hizmeti sunma taahhüdümüzü de desteklemiş olduk. Önümüzdeki dönemde de sunduğumuz hizmetlerle ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunarak; hizmet ihracatının artmasına öncülük etmeye ve hem global markaların hem de yurtdışına açılarak global arenada büyümek isteyen Türkiye’nin değerli markalarının müşteri deneyimi yolcuklarını desteklemeye devam edeceğiz. Ekiplerimizin özverili çalışmalarının ve yatırımlarımızın bağımsız global otoriteler tarafından ödüllendirilmesi bizlere büyük bir gurur ve mutluluk veriyor” dedi.

TELEPERFORMANCE GRUBU HAKKINDA

Dijital olarak entegre edilmiş iş hizmetlerinde lider bir küresel grup olan Teleperformance, birçok sektörde dünyanın en büyük şirketlerine stratejik bir ortak olarak hizmet veriyor. Müşteri deneyimi yönetimi, arka ofis hizmetleri ve iş süreci bilgi hizmetlerinden oluşan üç geniş yüksek değerli çözüm ailesini birleştiren bir Tek Ofis destek hizmetleri modeli sunuyor. Bu uçtan uca dijital çözümler, benzersiz kapsamlı bir ileri teknoloji, yüksek temas yaklaşımına bağlı olarak başarılı müşteri etkileşimini ve optimize edilmiş iş süreçlerini garanti ediyor.

2021 yılında şirket, konsolide cirosunu 7,1 milyar Euro olarak bildirdi. Teleperformance Grup, 43 yıllık deneyimi ve %70’i evden çalışan 420 bin çalışanıyla 88 ülkeden 170’in üzerinde pazarda 1.000’den fazla müşterisine hizmet sağlıyor. Şirket, 350 iletişim merkeziyle dünyanın önde gelen uluslararası firmalarının birbirinden çok farklı olan müşteri kitlelerine, 265 dil ve lehçede hizmet sunan programlar yürütüyor.

TELEPERFORMANCE TÜRKİYE HAKKINDA

Lider müşteri deneyimi ve yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, 1995 yılından bu yana 8.500’den fazla etkileşim uzmanıyla, 150'den fazla markaya, Türkiye’nin her yerinden hizmet sunuyor. Başta Türkçe, Almanca, İngilizce, Felemenkçe ve Arapça olmak üzere desteklediği 20’den fazla dil ile Türkiye’de çok dilli hizmet sunan müşteri deneyim merkezleri içinde lider konumda yer alıyor. Uçtan uca müşteri deneyimindeki bilgi birikimini, teknolojinin gücüyle birleştiren Teleperformance Türkiye, yetkin yazılım ekipleri ile geliştirdiği ihtiyaca uygun çözümler ve geniş partner ekosisteminin gücü ile müşterilerinin uçtan uca eksiksiz bir dijital dönüşüm gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN