Back To Top
Yapı Kredi ortaklığından çekilen Unicredit 8 bin işçi çıkaracak

Yapı Kredi ortaklığından çekilen Unicredit 8 bin işçi çıkaracak

Yapı Kredi ortaklığından çekilen Unicredit 8 bin işçi çıkaracak
- A +

İtalya'nın önde gelen bankalarından Unicredit, 2020-2023 döneminde 8 bin işçiyi çıkaracağını ve 500 kadar şubesini de kapatacağını duyurdu. UniCredit geçen hafta da Koç Grubu ile yaptığı Yapı Kredi ortaklığını sonlandırmıştı.

İtalya'nın önde gelen bankalarından Unicredit, 2020-2023 döneminde yaklaşık 8 bin işçiyi çıkaracağını ve 500 kadar şubesini de kapatacağını açıkladı

Milano merkezli bankadan yapılan yazılı açıklamada, İtalya, Almanya ve Avusturya’ya yoğunlaşmak üzere 2020 il 2023 arasındaki dönemde, personelin yüzde 12 oranında düşürüleceği, şubelerin de yüzde 17’sine denk gelen bölümünün kapatılacağı ifade edildi. 

500 ŞUBESİNİ KAPATACAK

İtalyan basınına yansıyan haberlerde, bankanın toplamda 8 bin kadar işçiyi çıkaracağı, bununla birlikte bankanın iş gücünün yüzde 9’una denk gelen yaklaşık 500 şubesini de kapatacağı kaydedildi. 

Bütünleştirme maliyetlerinin toplamda 1,4 milyar avroyu bulacağı, bunun 1,1 milyarının İtalya’yı ilgilendirdiği, 0,3 milyarlık tutarının ise Avusturya ve Almanya’yı ilgilendirdiği belirtildi. 

YAPI KREDİ ORTAKLIĞINI DA BİTİRDİ

UniCredit geçen hafta da Koç Topluluğu ile Yapı Kredi ve Koç Finansal Hizmetler’deki payların devirleri ile aralarındaki ortaklık sözleşmesinin feshini kapsayan anlaşmaları imzalamıştı. 

ROMA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN