Engin Nurşani kimdir, kaç yaşında, nereli? Gırtlak kanseri olan müzisyen yoğun bakımda

Engin Nurşani kimdir, kaç yaşında, nereli? Gırtlak kanseri olan müzisyen yoğun bakımda

Gırtlak kanseri tedavisi gören şarkıcı Engin Nurşani'nin akciğer enfeksiyonu nedeniyle yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Engin Nurşani'nin sağlık durumu hakkında bilgi veren Dilek Nurşani, eşinin bilincinin açık olduğunu söyledi. İşte biyografisi...

Hastanede bir süredir tedavi altında olan müzisyen Engin Nurşani'in sağlık durumu hakkında eşi açıklama yaptı. Eşi Dilek Nurşani, "11 gündür yoğun bakımda ama eşimin bilinci kapalı değil. Doktorları ile sürekli iletişim halindeyiz. Doktorlar bizden aldıkları bilgileri eşime söylüyorlar. Tepkisel ve işitme anlamında bir problemi yok. Akciğer enfeksiyonu için antibiyotik tedavisi devam ediyor. Eşim bitkisel hayatta değil, komada değil, eşim sabaha çıkmaz diye bir şey yok" dedi.

ENGİN NURŞANİ'NİN HASTALIĞI NE?

2019 yılında gırtlak kanserine yakalanıp müzik kariyerine ara vermek zorunda kalan  Engin Nurşani, İstanbul Üsküdar'da bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Nurşani, 11 gün önce akciğer enfeksiyonu nedeniyle yoğun bakıma alındı. Nurşani'nin bitkisel hayata girdiğine yönelik sosyal medyada yapılan paylaşımlar üzerine eşi Dilek, Engin Nurşani'nin sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Dilek Nurşani ise, "Herhangi bir sorun yoktu tedavi süreci ile alakalı. Eşim 11 gündür yoğun bakımda ama eşimin bilinci kapalı değil. Doktorları ile sürekli iletişim halindeyiz. Doktorlar bizden aldıkları bilgileri eşime söylüyorlar. Tepkisel ve işitme anlamında bir problemi yok. Akciğer enfeksiyonu için antibiyotik tedavisi devam ediyor. Bu paylaşımları neden yaptıklarını bilmiyorum. Eşim bitkisel hayatta değil, komada değil, eşim sabaha çıkmaz diye bir şey yok. Bunlar asılsız haberler" dedi.

0x0-turkucu-engin-nursaniden-sevenlerini-kahreden-haber-1560413230519.jpeg

ENGİN NURŞANİ'NİN HAYATI

9 Ocak 1984 tarihinde Almanya'nın Krefeld kentinde dünyaya geldi. Engin Nurşani aslen Gazianteplidir.

Küçük yaşlarından beri babasından müzik eğitimi almış, yanında konserlerine katılmıştır. Müziği çok seven Nurşani, babası gibi halk ozanı olmak istemiş, ancak babası oğlunun daha iyi bir meslek seçmesini istemiş, bu kararına karşı çıkmıştır.

2003'ün başlarında Engin, babasından habersiz, ilk albümü olacak olan Adına Bir Çizik Çektim albümünü çıkartacağı İstanbul'a gelir ve profesyonel müzik kariyerine başlamış olur. Babası ise en sonunda oğlundaki müziğe olan sevgiyi görüp, başarılı olacağını hissetikten sonra destek olmaya başlamıştır. Ali Nurşani bir röportajda, karşı çıkma sebebinin 'müzik dünyasında gördüğü vefasızlığın Engin'nin de başına gelmesini istemeyişi' olduğunu söyledi.

ÖZEL YAŞAMI

Dilek Nurşani ile evli olan Engin'nin, birde Ali adında küçük bir oğlu vardır 2008'de Elbistan, Kahramanmaraş'da bir açılışa katıldıktan sonra Gaziantep'e geri dönmek üzere, arkadaşının kullandığı otomobil ile yola çıktılar. Bir süre sonra, Göksun-Kahramanmaraş arası kara yolu üzerindeki Püren Tüneli girişinde aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle araç şarampole yuvarlandı. Kazadan sonra Nurşani, bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra tekrar sağlığına kavuştu ve müzik kariyerine devam etti.

Temmuz 2019'da ise, babası Ozan Ali Nurşani'nin sosyal medyadan oğlunun hastalandığı olduğunu duyarması ve yardım istemesi ile kamuoyu, Engin Nurşani'nin gırtlak kanseri olduğunu öğrendi. Tedavi altında olan ve herşeyin olumlu gittiğini belirten Engin Nurşani, Instagram adresinden sevenlerine 'tekrar sanata döneceğini' bildirdi.

ENGİN NURŞANİ ALBÜMLERİ

Adına Bir Çizik Çektim (2003)
Ay Doğdu (2003)
Mutlu musun? (2004)
Sen Nefsine Köle Oldun (2006)
Üç Ozan Üç Oğul (2008)
Üç Ozan Üç Oğul 2 (2011)
Gözün Aydın (2012)
Kolay mı Sandın? (2017)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN