Back To Top
Koca çınarlardan Atatürk ile Bir Gün Galerisi’ne büyük ilgi

Koca çınarlardan Atatürk ile Bir Gün Galerisi’ne büyük ilgi

Koca çınarlardan Atatürk ile Bir Gün Galerisi’ne büyük ilgi
- A +

Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri Odunpazarı Tarihi Bölgesinde yer alan Atatürk ile Bir Gün Galerisini gezdi

Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde kıdemli vatandaşlar için gerçekleştirdiği çalışmalarına devam eden Odunpazarı Belediyesi, onların sosyalleşmesi ve keyifli bir gün geçirmesi için zaman zaman çeşitli geziler organize ediyor. Odunpazarı Belediyesi son olarak kıdemli vatandaşlar için Odunpazarı Tarihi Bölge’de yer alan Atatürk ile Bir Gün Galerisi’ne gezi düzenledi. Galeriyi gezen koca çınarlar, Kurtuluş Savaşı dönemine tanıklık etmiş askeri objeleri merakla inceledi. Cumhuriyet’e adım adım ilerlerken tarihe tanıklık eden bu objelerin aynı zamanda hikâyelerini de öğrenen kıdemli vatandaşlar, galeride yer alan tarihi objeler arasında adeta zaman yolculuğuna çıktı. Atatürk ile Bir Gün Galerisi’nden çok etkilenen koca çınarlar, duygusal anlar yaşadı.

Galeride Türkiye’de ilk kez bu kapsamda kullanılan arttırılmış gerçeklik uygulaması sayesinde Atatürk ile fotoğraf çektiren kıdemli vatandaşlar, kendilerine böyle bir imkân sağladığı için Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti.

ESKİŞEHİR/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN