Davutoğlu: Zırhlı araç vermek bir lütuf değil, eski bir gelenek

Muş'ta konuşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Muş'ta kendisini karşılamak için gelenlerin baskıya uğradığını belirterek zırhlı araç verilmemesine de tepki gösterdi: Zırhlı araç vermek bir lütuf değil, eski bir gelenek.

Muş'ta konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Muş'ta kendisini karşılamak için gelenlerin baskıya uğradığını belirterek zırhlı araç verilmemesine de tepki gösterdi: Zırhlı araç vermek bir lütuf değil, eski bir gelenek.

Kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Davutoğlu, koronavirüs salgınına rağmen 70 ilde örgütlendiklerini ve 45 ilde kongre yaptıklarını söyledi.

"BÜTÜN PARTİLERDEN RANDEVU İSTEDİK"

Büyük kongrelerini de yaparak Türk siyasetine yeni bir mühür vurduklarını belirten Davutoğlu, şöyle konuştu: "Bundan sonra artık insan onuru diyen, hak, adalet, hukuk, refah, huzur, güven diyen bir parti var ve o partinin sembolü olan çınar yaprağı altında toplanacak milyonlar var. Güçlendirilmiş parlamenter sistemini kamuoyuyla paylaştık. Bu çerçevede bütün partilerden randevu istedik. Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Akşener ile görüştüm. Her bir dile, o dili kullanan insanlara, onların örfüne, adetine saygı göstermeyen birisi milli birlikten ve beraberlikten bahsedemez."

Kayyum uygulamasına ilk andan itibaren karşı çıktığını, aynı şekilde terör örgütünün demokratik seçimler yapıldıktan sonra iş başına gelen belediye başkanının yanına bir KCK görevlisi atayarak vesayet kurmasına da karşı çıktığını anlatan Davutoğlu, şöyle konuştu:

01-006.jpg

"KCK KISKACINI DA KAYYUM KISKACINI DA KIRACAĞIZ"

"İşte burada bütün bölge halkına sesleniyorum biz '2K' kıskacını kırmaya geliyoruz. KCK kıskacını da kıracağız, kayyum kıskacını da kıracağız. Buradan Sayın Erdoğan'a sesleniyorum, eğer size karşı içerden ve dışardan seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak birisi tehdit ederse, birisi hakaret ederse eleştiri sınırlarını aşarsa hele hele 15 Temmuz'da olduğu gibi içerden ve dışardan bir darbe teşebbüsü olursa bilin ki şu anda sizin yakınınızda, yörenizde olanlar sizi terk edebilir.

Ama bu milletin onur makamı olan Cumhurbaşkanlığı makamının onurunu korumak üzere sizi son nefesimize kadar koruyacak olan da biziz."

"ZIRHLI ARAÇ VERMEDİLER, 'BU KONU BİZİ AŞIYOR' DEDİLER"

Davutoğlu, Siirt, Bitlis ve Muş ziyaretleri öncesi zırhlı araç talebinde bulunduklarını fakat bu isteğe valiliklerce olumsuz cevap verildiğini açıklamıştı.

Siirt'te zırhlı araç reddini ilk kez gündeme getiren Davutoğlu "Dün arkadaşlarımızın Siirt, Bitlis ve Muş ziyaretlerimiz için devletin güvenlik ve koruma uygulamalarının bir gereği olarak mutadı vechile zırhlı araç talebine Siirt ve Bitlis valilerince olumsuz cevap verilmiş. Yazılı cevap istendiğinde de bu konu bizi aşıyor denmiş.

En baştan şunu söyleyeyim. Benim halkımın arasına ve ülkemin dağlarına ve ovalarına gidebilmek için zırhlı araç talebim olmaz; bu devletin eski başbakanlar için uyguladığı mutad bir uygulamadır" ifadelerini kullanmıştı. 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN