Gelir İdaresi Başkanlığı tekniker alımı başvurusu nasıl yapılır? GİB 87 personel alacak!

Gelir İdaresi Başkanlığı tekniker alımı başvurusu nasıl yapılır? GİB 87 personel alacak!

GİB personel alımı gerçekleştiriyor. Kadroya 87 tekniker istihdam edileceğini açıklayan Gelir İdaresi Başkanlığı, başvuruların 8-17 Mart 2021 günlerinde alınacağını duyurdu. Başvurular sadece sinav.gib.gov.tr adresinden yapılabilecek. İşte, başvuru şartları...

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) Resmi Gazete'de yayımlanan kamu personeli alım ilanına göre, kurum bünyesinde 87 tekniker alımı yapılacak. Personel alımı başvurularının ardından gerekli şartları yerine getiren adaylar, sözlü sınava tabi tutulacak.

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

GİB bünyesinde merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 'tekniker' pozisyonunda toplam 87 sözleşmeli personel alınacak.

Başvurular, 8 Mart 2021 Pazartesi günü başlayıp, 17 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecek.

Başvurular, adayların sinav.gib.gov.tr adresindeki 'Online Sınav Sistemi'ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. 

GİB PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sözlü sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; tercih ettiği görev yeri pozisyon sayısının 2 katından fazla olması halinde, tercih ettikleri görev yeri dikkate alınarak, KPSSP93 puan türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 2 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

KPSSP93 puan türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN VE NEREDE YAPILACAK?

İlk aşamayı geçen adaylar sözlü sınava girecek. Sözlü sınav 5-7 Nisan 2021 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce www.gib.gov.tr ilan edilecek. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak.

HANGİ KADROLARA TEKNİKER ALIMI YAPILACAK?

Elektrik: Elektrik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Endüstriyel Elektronik ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

İnşaat: İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

İklimlendirme: İklimlendirme-Soğutma, Soğutma Tesisatçılığı, Soğutma Tesisatı, Soğutma ve Havalandırma, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Makine: Makine, Makine, Resim ve Konstrüksiyon, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Mekatronik ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Ağaç İşleri: Mobilya ve Dekorasyon, Ormancılık ve Orman Ürünleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tesisat: Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Bilgisayar: Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Operatörlüğü ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

GİB PERSONEL ALIMI BAŞVURU SAYFASI

gelir-idaresi-baskanligi-87-tekniker-alimi-page-001.jpg

gelir-idaresi-baskanligi-87-tekniker-alimi-page-002.jpg

gelir-idaresi-baskanligi-87-tekniker-alimi-page-003.jpg

gelir-idaresi-baskanligi-87-tekniker-alimi-page-004.jpg

gelir-idaresi-baskanligi-87-tekniker-alimi-page-005.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN