Adalet Bakanlığı memur personel alımı sonuçları ne zaman? CTE katip alımı sonuçları bekleniyor

Adalet Bakanlığı memur personel alımı sonuçları ne zaman? CTE katip alımı sonuçları bekleniyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) bünyesine 160 katip alımı için başvuruları geçen ay tamamlandı. Değerlendirme sonucunda klavye sınavına girmeye hak kazanan adayların isimleri bugün ilan edilecekti fakat beklenen açıklama geldi. CTE katip alımı sonuçlarının bu hafta duyurulması bekleniyor. İşte detaylar...

Devlet dairelerinde memur olmak için kamu kurumlarının iş ilanlarını yakından takip eden vatandaşlar, Adalet Bakanlığı'nın sene başında yayımladığı katip ilanına başvuruda bulunmuştu. 18 Ocak-5 Şubat 2021 günleri arasında tamamlanan başvuruların ardından gerekli şartları karşılayan adaylar, klavye sınavına tabi tutulacak.

CTE KATİP ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden (CTE) daha önce yapılan açıklamada, başvuru sonuçlarının 1 Mart 2021 Pazartesi ilan edileceği açıklandı. Ancak beklenen duyuru yapılmadı. Klavye sınavına katılmaya hak kazanan adaylarn isimlerinin bu hafta içinde açıklanması öngörülüyor.

CTE KATİP ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

16042-20171113aw223774-01.jpg

PERSONEL MEMUR ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından geçen hafta yayımlanan açıklamada 160 ceza infaz kurumu katibi alımı başvuru sonuçlarının 1 Mart tarihinde açıklanacağına yer verilmişti. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"160 Kadrolu Ceza İnfaz Kurumu Katibi Alımı İlanı 30/12/2020 tarihinde Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adresinde yayımlanmıştır. İlgili ilana ek olarak 15/01/2021 tarihinde başvuruların e-Devlet üzerinden alınacağı bildirilmiştir. e-Devlet üzerinden sınav başvuru işlemi 18/01/2021 tarihinde başlamış olup, 05/02/2021 tarihinde tamamlanmıştır.

30/12/2020 tarihinde yayımlanan ilanımızda, klavye sınavına katılmaya hak kazanan adayların ilan edileceği tarih 12/02/2021, uygulama sınavı tarihi ise 22/02/2021 tarihi olarak ilan edilmişti.

Ancak sınav izni verilen adalet komisyonlarına tanımlanacak e-Devlet Sınav Karşılama Ekranından yapılan başvuruların listesinin dökümü sırasında yaşanan performans problemlerinden dolayı, ilgili ekranların iyileştirme çalışmaları devam etmektedir.

SONUÇLAR 1 MART'TA, MÜLAKATLAR 15 MART'TA

Bu nedenle, sınava alınacak aday sayısı ve ilanı 01/03/2021 tarihi, uygulama sınavı tarihi ise 15/03/2021 tarihi olarak belirlenmiştir..

Seçim aşamaları 15 Mart'ta başlayacak ve adaylar klavye sınavına alınacak.

SÖZLÜ SINAV KONULARI NASIL OLACAK?

a) İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan),

b) Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan),

c) Genel kültür (20 puan),

d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan),
konularından oluşmaktadır.

SÖZLÜ SINAVDA GEÇER NOT KAÇ?

Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir.

CTE KATİP ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ceza İnfaz Kurumu Katibi kadrolarına yerleşebilmek için gereken şartlar;

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

c) Askerlikle ilişiği bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

e) Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

f) Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

g) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 05.02.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak;
Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (ceza infaz kurumu kâtibi) 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

ğ) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

HANGİ ADLİYELERDE ALIM YAPILIYOR?

Katip alım sonuçları adliyelerin resmi internet sayfasından açıklanacak.

BALIKESİR ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: balikesir.adalet.gov.tr

DİYARBAKIR ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: diyarbakir.adalet.gov.tr

HATAY ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: hatay.adalet.gov.tr

İSKENDERUN ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: iskenderun.adalet.gov.tr

İSTANBUL ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: istanbul.adalet.gov.tr

BAKIRKÖY ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: bakirkoy.adalet.gov.tr

İZMİR ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: izmir.adalet.gov.tr

KAYSERİ ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: kayseri.adalet.gov.tr

KOCAELİ ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: kocaeli.adalet.gov.tr

MERSİN TARSUS ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: tarsus.adalet.gov.tr

TEKİRDAĞ ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: tekirdag.adalet.gov.tr

VAN ADLİYESİ SONUÇ SAYFASI: van.adalet.gov.tr

KAMU İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN