Bahçelievler Belediyesi memur alımı ne zaman, başvuru şartları neler? En az 60 KPSS puanı

Bahçelievler Belediyesi memur alımı ne zaman, başvuru şartları neler? En az 60 KPSS puanı

İstanbul Bahçelievler Belediyesi memur alımı gerçekleştiriyor. 12 Mart 2021'de sona erecek başvurular için KPSS'den en az 60 puan almak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak gerekiyor. İşte, personel alımı başvuru tarihleri...

Bahçelievler Belediyesi memur alımı iş ilanında başvuru şartları açıkça ifade edildi. Farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere 87 personel alımı gerçekleştirecek belediyeye şahsen başvurmak gerekiyor.

BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ MEMUR ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

İstanbul Bahçelievler Belediyesi personel alımı başvuruları, 8 Mart 2021 tarihinde başlayacak ve 12 Mart 2021 saat 16.00'ya kadar (hafta içi 10.00-12.30 / 13.00-16.00 saatleri arasında) devam edecek.

Adayların başvuru için gerekli belgelerle birlikte Şirinevler Mahallesi Barbaros Cad. No: 9 Bahçelievler-İstanbul adresindeki Bahçelievler Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne şahsen gitmeleri gerekiyor.

HANGİ KADROLARA MEMUR ALIMI YAPILACAK?

Bahçelievler Belediyesi tarafından yayımlanan memur alım ilan metninde alım yapılacak kadroların listesi açıklandı:

* Avukat
* Mühendis
* Mimar
* Şehir Plancısı
* Bilgisayar İşletmeni
* Memur
* Zabıta memuru

BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ MEMUR ALIMI BAŞVURU SAYFASI

bahcelievler-belediyesi-cdye-cover-ggut-cover.jpg

BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER

Bahçelievler Belediyesi personel alımı sınavına girmek isteyen adayların www.bahcelievler.bel.tr resmi internet adresi üzerinden temin edecekleri başvuru formuna aşağıdaki belgeleri eklemeleri gerekiyor.

a) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediye tarafından tasdik edilebilir),

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediye tarafından tasdik edilebilir),

c) KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

d) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediye tarafından tasdik edilebilir),

e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

g) 3 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

h) Bilgisayar İşletmeni kadroları için; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediye tarafından tasdik edilebilir),

MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İstanbul Bahçelievler Belediyesi memur alımı başvuru şartları şöyle:

a) Türkiye vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüyü kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

g) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır).

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

c) Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği'nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+ -) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Zabıta memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

KAMU İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN