Back To Top
2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru alımı ne zaman? OGM memur alım şartları 2019

2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru alımı ne zaman? OGM memur alım şartları 2019

2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru alımı ne zaman? OGM memur alım şartları 2019
- A +

Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan son dakika ilana göre; 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı yapılacak. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyenler ise OGM memur alımı şartlarını sorguluyor. Gelişmeler ise karar.com’da yer alıyor…

 

Orman Bakanlığı 2700 Orman Muhafaza Memuru alımı yapacağını duyurdu. 29 Ağustos 2019 tarihinde başlayan ilana son başvuru tarihi ise 7 Ekim 2019 olarak paylaşıldı. Peki 2700 orman memuru alımı ne zaman yapılacak? İşte aradıklarınız…

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a) 2018’de yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93) en az 60 puan almış olmak,

b) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde paylaşılan genel ve özel şartları barındırmak,

c) Son başvuru tarihi itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak,

ç) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Orman İşletmeciliği, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman Ürünleri, Ormancılık, Fidan Yetiştiriciliği, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan ve Fidecilik, Fidan Yetiştirme, Avcılık ve Yaban Hayatı, Budama ve Aşılama, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak,

d) Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

19-09/01/orman-mudurlugu.jpg

e) Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak, (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

f) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

İLAN İÇİN TIKLAYIN

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVA ALINACAK ADAY SAYISI VE İLANI

Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

Adaylar 24 Eylül 2019-07 Ekim 2019 tarihlerinde http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvurulacaktır. Başvuru işlemleri 07 Ekim 2019 gecesi saat 23:59’da son bulacaktır. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe ya da diğer bir biçimde yapılacak başvurular reddedilecektir.

Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 10 adet tercih yapabilecektir. KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSSP93 puanı dikkate alınarak ancak bir ilin sözlü ve uygulamalı sınav listesinde yer alabilecektir.

Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar 27.10.2019 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile durumlarını öğrenebilecektir.

SINAV YERİ VE TARİHİ İLE VE İSTENECEK BELGELER

Sözlü ve uygulamalı sınav yeri ve zamanı 27.10.2019 tarihine kadar www.ogm.gov.tr internet adresinde ayrıca ilan edilecektir.

Adaylar sınava gelirken yanlarında;

a) Fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesini (Sürücü belgesi ya da pasaport, nüfûs cüzdanı) bulundurması gerekiyor.

ASİL VE YEDEK NİHAİ BAŞARI LİSTESİ

Başvuracakların, 2018-KPSSP93 puanı ile sözlü ve uygulamalı sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalaması alınmak suretiyle en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, başarı sırası belirlenecektir. Başarı puanlarının eşit olması durumunda, KPSSP93 puanı yüksek olan adaya öncelik verilir. Öte yandan başarılı olanlar arasından sınav ilanında paylaşılan pozisyon sayısı kadar yedek liste belirlenir. Asıl ve yedek olarak başarılı kabul edilenler http://isealim.ogm.gov.tr sitesindeki sistemden e-devlet şifreleri ile durumlarını öğrenebilecektir.

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV ŞARTLARI

Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar aşağıda belirtilen sözlü ve uygulama sınav konularından sınava tabi tutulacaktır.

1- Sözlü sınav konuları;

a) Genel kültürü, 15 puan

2- Uygulamalı sınav konuları;

a) Amenajman planı ve harita okuma bilgisine yönelik uygulamalar, ormanların yasadışı faaliyetlerden korunması yöntemlerine yönelik uygulamalar, orman sağlığını tehdit eden zararlı organizmalar ve bunların meydana getirdiği zararlar ile mücadele yöntemlerine ilişkin uygulamalar, 17 puan

b) Orman yangınlarına müdahale yöntemlerine yönelik uygulamalar, 17 puan

c) Fidan dikimi, üretimi, bakımı ve silvikültür tekniklerine yönelik uygulamalar, 17 puan

ç) Ağaçların kesilmesi, kesilmiş ağaçlardan en yüksek değerdeki ürün kompozisyonunu elde etmeye
yönelik boylama ve mesaha işlemlerine ilişkin uygulamalar, 17 puan

d) Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususları, 17 puan Sınav komisyonunun her biri tarafından verilen puanlar teker teker tutanağa geçirilir ve üyelerin yüz tam puan üzerinden verdikleri notların aritmetik ortalaması alınarak adayların sözlü ve uygulamalı sınav puanı tespit edilir. Sözlü ve uygulamalı sınavda yüz üzerinden toplam en az 70 puan alanlar başarılı sayılır.

Öte yandan yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

YERLEŞTİRME İŞLEMİ:

Sözleşme imzalama şansı elde eden adayların ilan tarihi itibarıyla 20 gün içerisinde Genel Müdürlüğe başvuruda bulunması gerekiyor.
- Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,
- Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler,
- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar,
- İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler, yerine, sıraya göre en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle sırasıyla sözleşme yapılmak üzere çağırılacaktır.

İlanda paylaşılan şartları taşımadıkları sonradan anlaşılan adaylar ile ilgili gerçekleştirilen tüm işlemler iptal ediliyor.

Pozisyon için paylaşılan özel ve genel koşullara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmıyor. Yanlış, yanıltıcı ya da yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan ötürü bir hak iddia edemeyecektir.

Sözleşmeli Personel (Orman Muhafaza Memuru ) Pozisyonu İçin Tercih Yapılabilecek İlleri Ve Sayıları Gösterir Liste

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN