Back To Top
Almanya'dan Türkiye'ye silah ambargosu

Almanya'dan Türkiye'ye silah ambargosu

 - Son Güncelleme: 17.10.2019 Perşembe 11:46
Almanya\'dan Türkiye\'ye silah ambargosu
- A +

Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye'ye silah ihracatının durdurulacağını açıkladı. Merkel "Son günlerde Türkiye'nin Kürt askerine yönelik askeri operasyonuna son vermesi gerektiğini güçlü bir şekilde ifade ettim. Şu an burada bir kez daha bu çağrıyı yinelemek istiyorum" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’ye silah ihracatının durdurulacağını açıkladı.

Sputnik'in haberine göre Merkel, Türkiye'den Suriye'nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'nı durdurmasını birçok kez talep ettiğini, mevcut durumda silah ihracatı da yapılamayacağını söyledi.

Parlamentonun alt kanadında konuşan Merkel "Son günlerde Türkiye’nin Kürt askerine yönelik askeri operasyonuna son vermesi gerektiğini güçlü bir şekilde ifade ettim. Şu an burada bir kez daha bu çağrıyı yinelemek istiyorum" dedi.

Harekatın 'büyük jeopolitik etkiler yaratacak insani bir dram' olduğunu iddia eden Merkel, bu sebeple Türkiye'ye mevcut şartlar altında silah satmayacaklarını belirtti.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN