Back To Top
Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Doğu ve Batı’da kar mesaisinde

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Doğu ve Batı’da kar mesaisinde

 - Son Güncelleme: 13.01.2020 Pazartesi 18:23
Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Doğu ve Batı’da kar mesaisinde
- A +

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı olan bölgelerde kar temizleme ve yol açma çalışması yapıyor. Ekipler, Akseki’de 13, Elmalı da ise 6 mahallede karla kaplanan yolları temizleyerek ulaşıma açtı.

Büyükşehir Belediyesi Antalya’nın Doğu ve Batı ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda bir aksaklık yaşanmaması için ekipler çalışma sürdürüyor. Kırsal Alan Ekipleri yoğun kar yağışından kapanan mahalle yollarını iş makineleriyle temizleyerek açıyor.

YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI ARIZALAR GİDERİLDİ

Akseki ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 13 mahalle yolu kapandı, bir mahalle yolunda göçük meydana geldi. Kırsal alan ekiplerinin iş makineleriyle sürdürdüğü aralıksız temizleme çalışması sonucu yolların tamamı gün içerisinde ulaşıma açıldı. Ayrıca olumsuz hava koşulları sebebiyle ilçeye bağlı Süleymaniye su hattı pompasının orta gerilim hattı tellerinde kopmalar ile TEDAŞ’a ait yüksek gerilim hatlarında direk yıkılmaları ve tel kopmaları meydana geldi. Ekiplerin çalışması sonucu arızalar giderildi. Onarım devam ederken Akseki ilçe merkezine jeneratörler yardımı ile su verildi.

GECE GÜNDÜZ KARLA MÜCADELE

Elmalı’nın yüksek kesimlerinde iki gün etkili olan yoğun kar yağışıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler çalışmalara başladı. Elmalı'nın Bayındır, Ovacık, Gümüşyaka, Çalpınar, Yapraklı, Dereköy mahallelerinde greyderlerle yolları ulaşıma açtı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN