Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na bürokrat tepkisi: Süre doldu, ne oldu?

Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na bürokrat tepkisi: Süre doldu, ne oldu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefet partilerini hedef aldığı partisinin grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara seslendiği konuşmasını vesayetçi olarak değerlendiren Bahçeli aynı zamanda CHP liderini 'Selahattin Demirtaş'ın gölgesi' olmakla itham etti.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP), grup toplantısında konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, neredeyse tüm muhalefet partilerini hedefe aldı.

Bahçeli, konuşmasının büyük bir bölümünde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yer verdi. Kılıçdaroğlu'nun iktidar değişimi sonrası için bürokratları uyarmasını 'vesayetçilik' olarak değerlendiren Bahçeli, İBB Başkanı İmamoğlu'nun diğer illere ziyaretlerine odaklanmasını tavsiye etti.

Bahçeli, iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren ve MHP'ye 'krizlerin ortağı' diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a "Ön kapıda sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına destek imzası verip, arka kapıyı dolanınca sayın Abdullah Gül'ün adaylığı için siyaset yapan siyaset kalpazanları bizi anlayamaz, tanımlayamaz, kavrayamaz" diyererek Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte 'sağlık kontrolünden' geçmesi gerektiğini söyledi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şu şekilde:

Sorun ve şikayetlerin çözümü mecburidir. İnsandan kopuk ve milletten ayrı siyaset bizim anlayışımıza aykırıdır. İnsanın yaşadığı her yerde ya bir soru ve talep vardır. Mühim olan sorunların çözülmesi insan haysiyetini incitmeden köklü çözümler olmasıdır. Bu sağlandığı ve yapıldığı sürece insan siyset ilişkileri her zaman karşılıklı gelişmeyi canlı tutmayı denge içerisinde sürdürecektir.
Bundan mülhem bozguncuların tuzakları işe yaramayacaktır.

Geçen hafta TBMM'de Vergi Kanunu ile bazı maddelerde değişiklik yapılmasına yönelik 65 maddelik kanun teklifi CHP, İP ve HDP'nin sorumsuz itirazlarına rağmen kabul edilmiştir. Bu kanunla birlikte mağdur insanlarımızın sesine kulak verilmiş ve gereği yapılmıştır. Vergi alanında mükelleflerimizi koruyan bir kanun çıkarılmıştır. Basit usulde gelir elde eden vatandaşların vergi gelirlerinde muaf olması getirilmiştir. Sayıları 850 binleri bulan vatandaşlarımızın talepleri karşılanmıştır.

Esnaflarımıza deyim yerindeyse can suyu verilmiştir. Çiftçilerimize yapılan destek ödemelerinden vergiler kaldırılmıştır. Bugüne kadar alınan vergiler de geri iade edilecektir.

Bir başka düzenlemede sosyal medya alanında gerçekleşmiştir. Sosyal medyada belirli limitler altında gelir elde edenlere ilişkin mükellefiyetler sadeleştirilirken, vergileri ödemelerini sağlayan düzenlemelerde sağlamlaştırılmıştır.

'KAYNAK DAĞITIMINDA ADALET, HİZMETTE VERİMLİLİK SAĞLANMALI'

Kaynak dağılımında adalet ve etkinlik, hizmet üretiminde verimlilik sağlanmalıdır. Herkesin mali gücüne göre vergi ödediği adaletli bir vergi sistemi esas olmalıdır. Vergi sistemi ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısını dikkate alan dinamik bir yapıya kavuşturulmalıdır. Bu çerçevede yatırım yapan insanlarımıza, istihdam, üretim ve ihracat sağlayan müteşebbislerimize yönelik vergi indirim ve kolaylıklarını içeren bir program uygulanmalıdır

'KRİZLERİN DEĞİL DERTLERİN ORTAĞIYIZ'

Millet ne istiyor ise onu yapacağız. Çünkü biz Cumhur İttifakı'yız. İstismarcılara izin vermeyeceğiz. İnkarcılara pirim vermeyeceğiz. İhanetin belini kıracağız. Sandık er meydanına çıktığında bunlar dünyanın kaç bucak olduğunu Allah'ın izniyle görecekler.

Selamsız ve sevimsiz bir siyaset devşirmesi şahsıma yönelik, 'Bahçeli krizlerin ortağıdır' demiş. Halt etmiş. Küçük aklının dibini sergilemiş. Ortada bir kriz yoktur. Velev ki olsa bile bundan memnun olamayız. Cumhur İttifakı'nın bir ortağı olarak gerekirse hesap veririz. Ön kapıda sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına destek imzası verip, arka kapıyı dolanınca sayın Abdullah Gül'ün adaylığı için siyaset yapan siyaset kalpazanları bizi anlayamaz, tanımlayamaz, kavrayamaz. Biz krizlerin ortağı değiliz, insanımızın dert ortağıyız. Alnı lekeli, vicdanı lekeli bir şahsın sözleri değersiz olmakla birlikte, ayaklarımızın altındadır. Varsın konuşsun siyasi fukara. Onun ve 5 yaşından beri 'ülkücü' olduğu ileri süren Serok Ahmet'in acilen akıl ve ruh kontrolünden geçmeleri, durum vahimse uzun bir süre yatılı olarak kalmaları siyaset ve toplum huzuru adında tavsiyemdir.

Bir süredir İstanbul'un bazı ilçelerinde kağıt toplayıcı kardeşlerimiz ile ilgili istenmeyen şeyler yaşandığını görüyoruz. Bunu da Kılıçdaroğlu'nun kaşımaya çalıştığını görüyoruz. Kılıçdaroğlu garibanın yanında olduğunu söylüyor. Buna kendisi bile inanmıyor, kimseyi de inandıramıyor.

Çalışanın iyisi kötüsü olmaz. Rızkın iyisi kötüsü olmaz. Kağıt toplayıcı kardeşlerimizi rahatlatmak değil, daha insani şartlarda çalışmalarını sağlamaktır. Kılıçdaroğlu abuk sabuk konuşacağına bu işin kaynağına inmelidir. Biz bunun derinliğini 2010 yılında görüşmüştük. Okulsuz her köye bir okul kampanyası başlatmıştık.

Kılıçdaroğlu muhtaç kardeşlerimize kağıt toplamaya devam edin diyerek boşa düşer, MHP ise milletimizin her ferdini nasıl güzel bir hayata kavuştururuz diye mücadele eder. Bizim için insan yaratılmışların en şereflisidir. Kılıçdaroğlu'nun sözü kaymak tabanının sözüdür. Kılıçdaroğlu'nun siyaseti dağda çobanı küçük gören, şehirde garibanı mahçup eden kokuşmuş bir siyasettir.

'OSMAN KAVALA SOROS'ÇUDUR, DEMİRTAŞ TERÖRİSTTİR'

Kılıçdaroğlu ve İP'çi yoldaşları garibanın değil gafletin, gaddarların, bölücülerin yanındadır. CHP'nin sorunu karmaşıklaşarak kronikleşmiş bir sorundur. Kılıçdaroğlu geçen haftaki grup toplantısında millet adına adalet istediğini açıklamış, masum insanların hapishanelerde kin ve intikam duyguları ile tutulmasına karşı çıkmış. Keşke konuşması bunlarla sınırlı kalsaydı. En sonunda karanlık niyetini hain isimleri peş peşe sıralayarak ifşa etmiştir. Kılıçdaroğlu utanmadan sormuş, 'Osman Kavala, Selahattin Demirtaş neden hapiste?' Osman Kavala Soroscudur. Selahattin Demirtaş teröristtir.

Kılıçdaroğlu kimin tarafındasın? Şehidin mi, katilin mi? Milletin mi melanetin mi? Sana bu aklı kim veriyor, kimler kukla gibi oynatıyor? CHP'ye oy veren tertemiz vicdanlı kardeşlerim bu rezilliği nasıl hazmedecekler?

İP'e oy veren kardeşlerim HDP ile ittifakı nasıl içlerine sindirecekler?

Kılıçdaroğlu buna açıklık getirmek zorundadır. PKK'yı terör örgütü olarak görüyor mu, görmüyor mu?

'BÜROKRASİDE HATA YAPAN AYIKLANACAKTIR'

Şu konuşana bakın hele, diyor ki: “18 Ekim Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. 'Emir almıştım' diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun. Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin.” Süre doldu, üstelik bir gün de geçti. Sayın Kılıçdaroğlu, ne oldu, heyben doldu mu? Attığın taş yerini buldu mu? Başın göğe erdi mi? Senin hukuka bakışın bu mudur? O tarihe kadar yapan yaptı, kapan kaptı, 18 Ekim’den sonra sorumlusunuz demek mi istiyorsun?

Kılıçdaroğlu amcalığa, ağabeyliğe soyunmuş bu sefer de bürokrasiye ayar vermeye kalkışmış. Sayın Kılıçdaroğlu ne oldu? Attığın taş yerini buldu mu, başın göğe erdi mi? Senin hukuka bakış açın bu mudur? O tarihe kadar yapan yaptı, kapan kaptı 18 Ekim'den sonra sorumlusunuz demek mi istiyorsunuz? Kılıçdaroğlu'nun bürokrasiyi tehdit mesajı vesayetçi bir söylemdir. Bürokraside hata yapan çıkacaktır, bunlar tespit edilip ayıklanır. Bu üslubun faili ateş olsa cürmü kadar yer yakacaktır.

Türkiye'ye gelmesini bekledikleri Fettullah Gülen'e bel bağlamasınlar. Çünkü terörist baiı Gülen'in geldiği gün öldüğü gün olacaktır.

'BÜROKRASİYE DEĞİL İBB BAŞKANI'NA KAFA YORSUN'

Kılıçdaroğlu bürokrasiye değil İBB Başkanı'na kafa yormalıdır. Bu şahıs sadece boş zamanlarında belediye binası ve İstanbul'a uğradığını görüyoruz. Bu şahıs il il kapı kapı gezmektedir. Bu şahıs neyi planlamaktadır?

Curcuna İttifakına Türkiye teslim edilir mi? Cumhur buna asla tamam demez. Millet kökü dışarıda, özü yabancı başkentlerde olan CHP'den, İP'ine, HDP'sine zilletin tüm ortaklarına demokrasiyle direnir, geldikleri gibi de yollamasını bilir.

Yunanistan Türkiye'yi hedef alan her olayda çıban başı olarak karşımıza çıkmaktadır. Cumhurbaşkanımızı hedef alan haberin de Yunan medyasından çıktığı görülmektedir. Sandıkta bulamadıklarını zorla elde etmeye niyetlenenler önce bizim bedenlerimizi çiğnemelidir. Türkiye güdümlü bir ülke olamaz. Bize parmak sallayanın parmağını kırarız. Çıkarları gereği terk etmeyi düşünenlerin de alnını karışlarız.

Bir yanda Japonya askeri yoğunluk içindeyken, Çin ile Tayvan savaşın eşiğindedir. Hint-Pasifik bölgesi ise her şeye açıktır. İran-Azerbaycan arasındaki itilaflar ise güncelliğini korumaktadır. 14 Ekim 2021 tarihinde Beyrut'ta düzenlenen bir gösteri esnasında kimliği belirsiz şahıslar tarafından göstericilerin üzerine ateş açılması ve can kayıplarının yaşanması ülkeyi tekrar dehşet sarmalına çekme riski taşımaktadır.

Şiileri hedef alan bombalı saldırıların asıl hedefi Afganistan'ı etnik bir çatışmaya, kaosa sürüklemektir. Türkiye olarak Afganistan'ın bağımsızlığını, toprak bütünlüğünü ve egemenlik haklarını savunmasının yanı sıra sosyal ve ekonomik gelişmesine de destek vermeliyiz. Taliban yönetiminin başta kız çocuklarını okutulması olmak üzere insan hak ve özgürlüklerine saygılı olması, her insanını kucaklayan manevi duyarlılıkla hareket etmesi tarihi önemlidir.

Geçtiğimiz hafta ülkemizi ziyaret eden Taliban temsilcilerine bu düşünce aktarılmış, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş birliği sağlanmıştır. Ankara ile Kabil arasında kurulan diyalog köprüsü çok yararlı sonuçlar doğuracaktır.

'DÜZENSİZ GÖÇ MİLLİ BEKA MESELESİ'

Düzensiz göç konusu milli beka meselesidir. Düzensiz göçün kaynağından durdurulması konusunda ortaklaşa çalışma tarafların çıkarınadır. Türkiye göçmen kampı, sığınmacı merkezi olmamalıdır. Kaldı ki olmayacaktır.

Yunanistan, Ege ve Doğu Akdeniz'de ittifaklar kurarak Türkiye'ye karşı cephe oluşturmaktadır. Yunanistan silahlanmaya hız vermiştir. Bu yılın ocak ayında 18 savaş uçağı satın almış, ardından da bu sayıyı 21'e çıkarmıştır. Yunanistan 28 Eylül 2021 tarihinde Fransa ile ortaklık anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşma NATO'nun dokusuna, ilkelerine karşı bir hamle değil midir? Hem NATO üyesi olup hem de anlaşma imzalamak kime mesajdır? Bu sinsi ve gizli maksatlı anlaşmadır. NATO'nun kurucu anlaşmasının 5. maddesinde ifade edilen hükmün bağlayıcılığı nasıl korunacaktır? 14 Ekim 2021 tarihinde bir diğer anlaşmanın süresi manidar şekilde uzatılmıştır. ABD ile Yunanistan Dışişleri Bakanları ikili savunma işbirliği anlaşmasını 5 yıl daha uzatan anlaşmayı imzalamışlardır. Açık açık söylüyorum; NATO içinde Türkiye'ye karşı siper kazınmaktadır, Türkiye tehdit edilmiştir. ABD Dışişleri Bakanı, Yunanistan'ı bölgede istikrarın direği olarak tanımlamıştır. Yunanistan itibarsızlığın, kriz siyasetinin ıslah ve terbiye edilmesi gereken yüzüdür. Alayına birden hodri meydan diyoruz. Fransa, Yunanistan, ABD anlaşmalarına baktığımızda Atina yönetiminin Ege ve Akdeniz'de daha da düşmanlık bezeyen politikalar izleyeceği anlaşılmaktadır.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (83)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
83 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN