Back To Top
Erdoğan'a 'Kaşıkçı'nın katillerini serbest bıraktın' diyen Kılıçdaroğlu'na fezleke

Erdoğan'a 'Kaşıkçı'nın katillerini serbest bıraktın' diyen Kılıçdaroğlu'na fezleke

 - Son Güncelleme: 22.07.2019 Pazartesi 11:37
Erdoğan\'a \'Kaşıkçı\'nın katillerini serbest bıraktın\' diyen Kılıçdaroğlu\'na fezleke
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Cemal Kaşıkçı cinayetini biliyordun. Katilleri serbest bıraktın" sözleri nedeniyle CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında fezleke hazırlandı. Fezleke önce Adalet Bakanlığı'na sonra da Meclis'e gönderildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı "Cemal Kaşıkçı cinayetini biliyordun. Katilleri serbest bıraktın" sözleri nedeniyle fezleke düzenlendi.

Milliyet'te yer alan habere göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenterler Bürosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın 2 Kasım 2018 tarihindeki şikayetinin ardından yaptığı incelemeleri tamamladı.

Başsavcılık, 26 Nisan 2019 tarihinde Kılıçdaroğlu hakkında fezleke düzenledi. Fezleke önce Adalet Bakanlığı'na ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderildi. Fezlekede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Cemal Kaşıkçı cinayetini biliyordun. Katilleri serbest bıraktın" ifadesiyle 'Cumhurbaşkanı’nın onur, şeref ve saygınlığı rencide ettiği', 'ispatı ancak somut, maddi ve inandırıcı delillerle mümkün olabilecek suç teşkil eden eylemlerden sorumlu olduğunu ileri sürdüğü' belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun 'iftira' ve 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçunu işlediğini gösteren yeterli delilin mevcut olduğu ifade edilen fezlekede hakkında soruşturma yapılabilmesi için Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN