Back To Top
Esenler Otogarı'nda otobüs giriş-çıkış ücretlerine yüzde 40 indirim

Esenler Otogarı'nda otobüs giriş-çıkış ücretlerine yüzde 40 indirim

 - Son Güncelleme: 10.09.2019 Salı 13:47
Esenler Otogarı\'nda otobüs giriş-çıkış ücretlerine yüzde 40 indirim
- A +

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda otobüs giriş-çıkış ücretlerinde yüzde 40'a yakın indirim yapıldı. Daha önce 130 TL olan giriş-çıkış ücreti İBB'nin kararı ile 80 TL'ye düşürüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı (Esenler Otogarı) devralması ile birlikte ilk icraatını da faaliyete geçirdi. Buna göre, otogarda otobüs giriş-çıkış ücretlerine yüzde 40'a yakın indirim yapıldı. Daha önce otobüs şoförlerinin 130 TL ödediği giriş-çıkış ücreti İBB'nin kararı ile 80 TL'ye düşürüldü.

"İNDİRİM BİLET FİYATLARINA YANSIMAZ"

Sözcü'nün haberine göre, kararın otobüs şoförlerini mutlu ettiğini belirten Otogar Esnafları Derneği Başkanı Şahap Önal "Yönetim artık İBB'de. Otobüsçülerin maliyetleri çok fazla arttı. İBB'nin bu kararı maliyetimizi biraz olsun azaltacak. Ayrıca bu indirim biletlere yansımaz çünkü maliyetlerimiz çok fazla arttı" dedi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN