Back To Top
İBB'den flaş karar! Trump'ın ismi silindi...

İBB'den flaş karar! Trump'ın ismi silindi...

 - Son Güncelleme: 14.09.2018 Cuma 22:44
İBB\'den flaş karar! Trump\'ın ismi silindi...
- A +

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, ABD Başkanı Donald Trump'ın ismini taşıyan Şişli Mecidiyeköy'deki yaya alt geçidinin adının değiştirilmesine karar verdi.

Harita ile Kültür ve Sanat Komisyonu'nun ortak raporuyla İBB Meclisi  gündemine gelen konu görüşüldü. Raporda Şişli ilçesi Kuştepe Mahallesi'nde yer  alan "Trump Yaya Alt Geçidi" isminin "Mecidiyeköy Yaya Alt Geçidi" olarak  değiştirilmesi talep edildi.

Meclis Birinci Başkanvekili Ahmet Selamet, talebi oyladı. Meclisteki  üyeler, "Trump Yaya Alt Geçidi" isminin kaldırılması ve aynı yere "Mecidiyeköy  Yaya Alt Geçidi" adı verilmesini oy birliğiyle kabul etti.

Bunun üzerine söz alan CHP'li Meclis Üyesi Hakkı Sağlam, değişikliğin  son derece isabetli olduğunu belirterek, "Keşke aynı yere Karadeniz'de şehit  edilen evladımız Eren Bülbül'ün adı verilseydi. Bu çocuklar bizim şehitlerimiz.  Bunların adının yaşatılması gerekiyor." dedi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN