İmamoğlu yolsuzluk dosyası açıkladı: 25 milyon liraya alıp belediyeye 450 milyona satıyorlar

Millet Buluşmaları kapsamında Yalova'da vatandaşlarla bir araya gelen İBB Başkanı İmamoğlu, yolsuzluk dosyalarına değindi. "25 milyon liraya aldıkları araziyi kısa bir süre sonra belediyeye 450 milyon liraya satıyorlar." diyen İmamoğlu, "107 milyon dolar gidiyor bildiğimiz yerlere. Bunu yapanlar bana milliyetçilikten bahsedecek öyle mi? Hadi oradan!" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Millet Buluşmaları kapsamında Yalova’da vatandaşlarla bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada yolsuzluk dosyasını açıklayan İmamoğlu, "25 milyon liraya aldıkları araziyi kısa bir süre sonra belediyeye 450 milyon liraya satıyorlar. 107 milyon dolar gidiyor bildiğimiz yerlere. Bunu yapanlar bana milliyetçilikten bahsedecek öyle mi? Hadi oradan!" diye konuştu.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“En ön kısımda durup da beni burada karşılayan hanımefendiler yürekten teşekkür ediyorum sizlere. Çok genç görüyorum burada, ne güzelsiniz gençler.

Bu cennet Yalova bize Atatürk’ün emanetidir. Burası Atatürk’ün sevgisiyle, ilgisiyle gelişip büyümüş, olağanüstü güzel bir şehirdir. Atatürk’ün tek bir ağacın tek bir dalına bile kıyamadığı bir şehirdir Yalova. Bir ağacın dalını kesmemek için koca bir köşkü yürüttüğü şehirdir Yalova. Yalova bizim gözbebeğimiz. Önceden Yalova denildiğinde akıllara turizm gelirdi. Her köşesi cennet gibi.

Ben 80’li yıllarda, belki biraz bilinmez, benim ailemin ilk adım attığı yer Yalova’ydı. Burada yaşadım ben. Bakın akrabalar komşular çıkmaya başladı. Benim babam 80’li yıllarda adımını Yalova Çiftlikköy’de adım attı.

Ama ne yazık ki bu cennet Yalova, bir süre sonra turizm yerine 99’dan sonra depremle anılmaya başlandı. Burada iki önemli acil görevimiz var. Yalova’nın tekrar ve çok değerli bir şekilde tanıtıldığı, dünyanın vitrinine konulduğu, İstanbul’la da paslaşan bir karakterle tekrar turizm şehri yapacağız. İkinci önemli konu İstanbul’la paralel. Beklenen depreme karşı çok güçlü ve hazır bir hale getireceğiz. Depreme dayanıklı bir Yalova olacak. İşte bu işleri biz yaparız. Çünkü nasıl yapılacağını çok iyi biliyoruz göreceksiniz.”

“MİLLET İTTİFAKI’NIN BÜYÜN HAZIRLIKLARI TAMAM”

“Millet İttifakı’nın bütün hazırlıkları tamam. Biz bu projeleri 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde yapacağız. Biz çok tecrübeli, iş bilen bir yönetimiz. Devleti de şehri de yönetmeyi iyi bilen, vatandaşını gönülden dinleyen bir yönetimiz. Gençlere saygı duyan, gençlerle göz göze gönül gönle konuşan bir yönetimiz.”

"25 MİLYON LİRAYA ALIP BELEDİYEYE 450 MİLYONA SATIYORLAR"

Kalkıyor bir akıllı hep 16 milyonun içinden bir akıllı çıkıyor. Orayı 25 milyona satın alıyor. O zamanın parası. 25 milyona satın aldığı yeri yakın bir zaman diliminde kaça satıyor belediyeye biliyor musunuz. Önce imar çıkartıyorlar belediyeden 450 milyon liraya bakın 117 milyon dolar 10 milyon dolar adamın verdiği para 107 milyon dolar gidiyor bildiğimiz yerlere yada bilmediğimizi düşünleri yerlere. 107 milyon dolar ne kadar biliyor musunuz bunun anlamı en az iki katrilyon liradan daha fazla, döviz kurunu takip edemiyoruz farkındaysanız hesabını yapamıyorum. 4 günde 5 günde imarı çıkartılan bu yerde milletin parasıyla birileri zengin ediliyor. Daha ileri gidiyorum. Burası ile ilgili soruşturma yapıyoruz dosya hazırlıyoruz. Soruşturma başlatıyoruz. Ülkenin İçişleri Bakanı bu dosyayı alıyor, bu dosyayı soruşturamazsın ben bunu bakanlıkta soruşturacağım diyor. 3 senedir soruşturacak bunu söyleyen akıl bana milliyetçilikten bahsedecek öyle mi, hadi oradan.

“86 MİLYON YURTTAŞIN TAMAMINA YERLİ VE MİLLİ DİYEN BİR ANLAYIŞA SAHİBİZ”

“Aynen Yalova’da olduğu gibi, Kars’ta, Ardahan’da, Uşak’da olduğu gibi 86 milyon yurttaşının tamamına sevgi saygı besleyen, hepsine yerli ve milli diyen bir anlayışa sahibiz biz. Benim makam masamın arkasındaki tabloyu bilenler var aramızda. Orada vatandaşın, hafifçe yüzüne doğru eğilmiş, gözünün içine bakan bir Atatürk fotoğrafı görürsünüz. Size gönülden söylüyorum, bizim terbiyemiz bize ‘vatandaşın gözünün içine bakarak konuş, onu dinle, onu anla, sakın vatandaşına fırça atma, suratına asıp bakma’ diyor. İşte bu terbiyenin bendeki adı Mustafa Kemal Atatürk terbiyesi.”

“BİR DEPREMDE DAHA İNSANLARIMI KAYBETMEK İSTEMİYORUM”

“Bu ülkede deprem vergisi toplandı nereye harcandı belli değil. Her şeyin uçtuğu gittiği gibi bu da uçtu gitti. Ama biz bu şehirlerde hem kentsel dönüşümü amacına uygun olarak yapacağız. Hem de en doğru en hızlı vatandaş için en kolay şekliyle sağlamlaştıracağız. Yalnızca Marmara bölgesinde değil bütün Türkiye’nin depreme dayanıklı hale gelmesi için sonsuz mücadele vereceğiz. Bu ülkede herkes sağlam ve kaliteli yuvalarında yaşasın istiyoruz. Devlete güvenmenin huzuruyla uyansınlar istiyoruz. Bunu ancak Millet İttifakı yapabilir, birlikte yapabiliriz bunu. Ben canımız yansın istemiyorum. Bir depremde daha insanlarımı kaybetmek istemiyorum. Canımız çok yandı. 99 depreminde ders aldık diye düşündük. ‘Biz bu sorunu çözeceğiz’ diye ayağa kalkacağız sandık. 21 yıl bu ülkeyi yönetenler ne yazık ki bu büyük sorunu unuttular. Biz bunu unutmayacağız, unutturmayacağız. 11 ilde 14 milyona yakın insanımızın canı çok yandı. Ben oraya gittiğimde dedim ki, ‘kıymetli vatandaşlarım sizler bizim canımız ciğerimizsiniz’.

“SİZİ ALACAĞIZ, BAŞ TACI YAPACAĞIZ”

“Siz zannediyor musunuz biz, Hatay’ı, Maraş’ı, Antep’i, zannediyor musunuz biz Adıyaman’ı düştüğü yerde bırakırız. Sizi alacağız, baş tacı yapacağız. Ayağa kaldıracağız sizi. Çünkü biz devlet yönetmenin gerektirdiği ahlaka ve vicdana sahibiz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu yerde hak, hukuk ve adalet olur. Yolsuzluk olmaz, usulsüzlük olmaz, haksızlık olmaz, adaletsizlik olmaz; hak, hukuk, adalet olur.”

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (9)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
9 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN