Depremden 76 gün sonra enkazdan canlı kurtarıldı, gözyaşları sel oldu! Hatay'dan gelen mucize

Yaşanan deprem felaketi sonrasında enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken ağır hasar alan binalarda araştırmalar devam ediyor. Hasarlı binalarda canlı olup olmadığını kontrol eden ekipler, Hatay'da karşılaştıkları manzara karşısında mutluluktan gözyaşlarını tutamadı. Kurtarma görüntüsünün videosu sosyal medyada viral oldu... İşte o video

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremler sonrasında büyük yıkımın yaşandığı Hatay'da ağır hasarlı binalarda evcil hayvanları arayan hayvan severler, canlarını hiçe sayarak girdikleri binalarda ve enkazlar arasındaki hayvanları besliyor.

enkazdan-76-gun-sonra-eceviti-canli-olarak-buldular-2-001.jpg

Depremin ardından ekibin aradığı evcil hayvanlar arasından bulunan 'Ecevit' adlı Van kedisi de 76 gün sonra canlı olarak bulundu. Kedinin bulunma anında hayvanseverlerin sevinme anları ise cep telefonlarıyla çektikleri videoya yansıdı.

Öte yandan, ekibin ağır hasarlı binalara girdikleri görüntüler ise izleyenlerin yüreğini ağzına getirdi. Her gün beslemeye çıkan hayvanseverlerin tek isteği ise mama desteği.

enkazdan-76-gun-sonra-eceviti-canli-olarak-buldular-5.jpg

"HAYVANINIZ VAR İSE ONU BULMAKTAN VAZGEÇMEYİN"

Depremin ardından 76 gündür aradıkları 'Ecevit' adlı kediyi bulmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden hayvansever Anıl Bilmez, duygularını şöyle getirdi:

"Onu burada bulduk. 76 gün boyunca gerçekten aradık. Sahada bulunan ekipler aradık. Enkaz halindeki binayı aradık. 76 gün sonra tam burada buldum. Tarif edilmez bir duygu. Öldüğünü düşünmeye başlamıştım.

Sahibi ile konuştuğumda onu pozitif tutmaya çalışıyorum. Bulduğumuz Ecevit dezavantajlı bir kedi. Epilepsi nöbetleri geçiren bir kedi. Buna rağmen 76 gün boyunca dayanmış. O yüzden arkadaşlar burada hayvanınız varsa vazgeçmeyin. Biz Ecevit'i bile bulduk."

enkazdan-76-gun-sonra-eceviti-canli-olarak-buldular-3-001.jpg

"SOKAK HAYVANLARINI BESLEMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Hatay bölgesine mama desteğinin önemli olduğunu dile getiren Bilmez, şöyle konuştu:

"Eğer bize destek olursanız, biz sizin hayvanlarınız için buradayız. Onları besliyoruz. Beklediğimiz destek maddi değil. İlk günden bu yana sokak hayvanlarını beslemeye çalışıyoruz.

Yaralı ve yardıma muhtaç hayvanları sokaktan almaya çalışıyoruz. Benim buraya getirdiğim bir paket mamayla kaç hayvan besleyebilirim ki. Her gün enkazlara giriyoruz. Tehlikeli ama onların da olması tehlikeli. Bunu yaparken düşünmüyorum."

enkazdan-76-gun-sonra-eceviti-canli-olarak-buldular-1.jpg

ANLIK VE SON DEPREMLER HARİTASI

İlgili Haberler