İstanbul Barosu Başkanlığı'nı yeniden Mehmet Durakoğlu kazandı

İstanbul Barosu Başkanlığı'nı yeniden Mehmet Durakoğlu kazandı

7 adayın yarıştığı seçimlerin sonucunda İstanbul Barosu'nun yeni başkanı yeniden Mehmet Durakoğlu oldu.

İstanbul Barosu Genel Kurulu tamamlandı. İstanbul Barosu Başkanlığı'na, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'nun adayı avukat Mehmet Durakoğlu yeniden seçildi.

Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan İstanbul Barosu seçimlerinde, baroya kayıtlı 26 bin 16 avukat, 131 sandıkta oyunu kullandı.

mehmetjpg.jpg

Toplam 7 adayın yarıştığı seçimde sonuçlar şöyle oldu:

Mehmet Durakoğlu: 8.479 (Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu)

Hasan Kılıç: 6.155 (Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu Yükseliş Hareketi)

Gökhan Ahi: 6.013 (Avukat Hakları Grubu)

Ata Yazıcıoğlu: 1.669 (Çağdaş Avukatlar Grubu)

Sezin Uçar: 1.661 (Özgürlükçü Demokrat Avukatlar Grubu)

Kaptan Yılmaz: 1.087 (İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu)

İshak Şâdi Çarsancaklı: 952 (Bağımsız Avukatlar Grubu)

Açılan 131 sandıkta geçersiz sayılan oy sayısı ise 467 oldu.

1.jpg

'KİM SEÇİLİRSE SEÇİLSİN HEPİMİZ KAZANACAĞIZ'

İstanbul Barosu Başkanı ve Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'ndan yeniden başkan adayı olan Mehmet Durakoğlu, seçim öncesi yaptığı konuşmada "İstanbul Barosu'nun genel kurulları genellikle Türk yargısının içinde bulunduğu durumun değerlendirilmesi ya da mesleki sorunların değerlendirilmesi bakımından çok önemli bir platform. Dün o platformu geride bıraktık. Çok önemli tartışmalar oldu. O tartışmalardan zannediyorum, bütün gruplar çok önemli projeler çıkardılar. Şimdi işin bir başka noktasındayız.

2-001.jpg

Kim seçilirse seçilsin, öyle zannediyorum ki hepimiz kazanacağız, bütün avukatlar kazanacak. Öyle bir anlayış içerisindeyim ben. Bu hareketliliği görebilmek çok önemli. Türkiye'de avukatların, öyle zannediyorum ki kendi kaderlerine sahip çıkmalarını ifade eden bir nokta.

3.jpg

Eğer buradan Ankara'ya da mesajlar gönderebilirsek, yaşadığımız süreçleri nasıl değerlendirdiğimize ilişkin bakış açılarını somutlaştırabilir ve Ankara'ya gönderebilirsek, bu genel kurulun gecikmiş de olsa yapılmış olmasının çok büyük bir anlamı olacak diye düşünüyorum" demişti.

6.jpg

SEÇİMLERDE 7 ADAY YARIŞTI

İstanbul Barosu Başkanlığı için Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'ndan Mehmet Durakoğlu, Önce İlke Yeniden Yükseliş Hareketi'nden Hasan Kılıç, Avukat Hakları Grubu'ndan Gökhan Ahi, Çağdaş Avukatlar Grubu'ndan Ata Yazıcıoğlu, İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu'ndan Kaptan Yılmaz, Bağımsız Avukatlar Grubu'ndan İshak Şadi Çarsancaklı ve Özgürlükçü Demokrat Avukatlar Grubu'ndan Sezin Uçar yarıştı.

4.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN