Kılıçdaroğlu SADAT'a seslendi: Be müptezeller, be çakallar siz mi beni korkutacaksınız!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde gündem olan SADAT reklamına ilişkin "Uzun süredir bu tehditler var" diyerek "Şimdi bu kürsüden bu çetelere, mafyaya, bu paramiliter yapılara seslenmek istiyorum. Be gafiller, be şerefsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar siz mi beni korkutacaksınız? Sizin önünüzde diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim. Hodri meydan gelin görüşelim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında yayınlanan reklama ilişkin açıklamalarda bulunarak SADAT'a seslendi.

CHP Genel Başkanı uzun süredir tehdit edildiğini belirterek şu ifadeleri kaydetti:

Akıllarınca son uyarılarını yapıyorlar. Uzun süredir bu tehditler var. Bu mafyaya, bu paramiliter yapılara seslenmek istiyorum: Be gafiller, be akılsızlar, be şerefsizler, be müptezeller, be çakallar siz mi beni korkutacaksınız! Sizin önünüzde diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim! Hodri meydan gelin görüşelim.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Çözüm odaklı politika izlediğimizin herkesin farkında. Vatandaş, var olan sorunlar nasıl çözülür siz sorunu dile getirin çözümü de dile getirin saray iktidarı çözümü bilmiyor, bari bizi dertten kurtarın diyor. Türkiye'deki her vatandaşı dertlerden kurtaracağız. Bu ülkeye adaleti getireceğiz, getireceğiz!

Her sorununuzu not alıyoruz, çözüm arıyoruz. Ürettiğimiz çözümler masa başı çözümler değil. Gelirini giderini olurunu hesaplarız olmazlara dikkat ederiz.

Vatandaş önce ekonomide istikrar bekliyor. Yarın sabah hangi ürünün fiyatı kaç olacak kimse bilmiyor. Maaşına zam yapıyorsunuz, peynire, ete çok daha yüksek zamlar yapıyorsunuz.

Yüzbinlerce ailenin elektriği, suyu, doğal gazı kesik. Söz veriyorum geliri olmayan hiçbir ailenin suyu, elektriği kesilmeyecek. Bu sözü veriyoruz. İktidar sahipleri söz veremez. Sarayda su kesilmez, doğal gaz kesilmez.

Vatandaş emeğinin karşılığını istiyor. Tütün üreticileri Denizli'ye gittiğimde geldiler. Bunlarla işletmeler sözleşme yapıyor. Daha tütün ekilmeden önce... Tütünün kaça alınacağı kısmı boş. Ekim yapılıyor çiftçi borçlandırılıyor. Ardından hemen oraya bir damga vuruluyor ve çok düşük fiyata alıyorlar. Bugün tütünün kilo maliyeti 80 lira ama verdikleri fiyat 55 lira. Bu hak gaspıdır.

'MÜLTECİLERİ EN GEÇ İKİ YIL İÇİNDE GÖNDERECEĞİZ'

İktidar sahipleri yabancıların kalmasını istiyor. Bu ciddi bir sorundur. Asıl beka sorunu budur. Bunlar yarın çoğalacaklar ve bu insanların sosyal güvenliği olmayacak, ne olacak bu insanlar.

Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum: 3 milyon 600 bin Suriyelinin buraya gelişine kim imkan verdi, kim yanlış politika izledi. Eğer şikayet ediyorsan yabancılardan, benim elimden işimi aldı diyorsan sandığa gittiğin zaman göreceksin orada 6 oku. Vicdan rahatlığıyla mührünü basacaksın ve göreceksin en geç iki yıl içinde bütün göçmenler kendi ülkelerine onurlu bir şekilde gidecekler.

SMA'LI ÇOCUKLAR

SMA'lı çocuklar var... Sosyal devlet dediğiniz kendi evladına, işsizine, fakirine sahip çıkar. SMA'lı çocukların iyileşmesi için ilaç kullanması lazım. Hangi aile 2 milyon dolar ödeyebilecek. Sizin için de az kaldı diyorum. Meraklanmayın, çocuklarınız SGK tarafından tedavi edilecek. Onların yaşaması için her çabayı göstereceğiz. Evlilik öncesi kan testlerinin yapılması lazım. İlk uygulamayı da Mansur Başkan başlattı. Türkiye geneline yaygınlaştırılması da arzumuzdur.

Sınırların korunması lazım. Korunmadığı için mafya geliyor, Türkiye'de hesaplaşıyorlar, adam öldürüyorlar. Ellerini sallayarak geziyorlar, bunların hepsini biliyoruz. Fotoraman Süleymanlar değil, memur Teomanlar olmalı. Fotoroman Süleymanlar yol geçen hanına döndürdüler. Memur Teomanların sayısını artıracağız.

Cumhuriyet'in 100. yılında 100 bin öğretmen atayacağız. Arkasından köy okullarını açtıktan sonra 100 bin daha atayacağız. Endişe etmeyin.

Okulda beslenme işini tamamen devlet yapacak. Kantincilerle iş birliği yapılacak. Ücretli öğretmen, sözleşmeli öğretmen diye ayrımcılık olmayacak, hepsi kadrolu olacak.

'LİYAKATİ YENİDEN GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ'

Devlete olan güven sarsılıyor; uyuşturucular, baronlar, mafyalar var. Devlete olan güveni yediden sağlamak için liyakati yeniden gerçekleştireceğiz. Valiler, kaymakamlar, sarayın değil devletin memuru olacaklar. Rüşvet alan büyükelçileri de çağıracağız buraya!

Borsa şu an soygun düzenine dönüşmüş vaziyette. Küçük tasarruf sahiplerini koruyacağız, borsayı yeniden inşa edeceğiz.

'KAÇAK ÇAYLARI RİZE MEYDANINDA YAKACAĞIZ'

Bizim iktidarımızda yolsuzluklar tarihe karışacak. Her kuruşun hesabını veren bir iktidar olacak.

Çaykur’daki mevsimlik işçilere de kadro verilmesi için çalışma yapacağız. Kaçak çay girişini engelleyeceğiz, yakaladıklarımızı Rize meydanında yakacağız. Onlar unuttular ama ben unutmadım.

TSK bünyesinde sözleşmeli çalışan uzman erbaşlar, çavuşlar var. Onlara da kadro verilmesi lazım.

Araştırma görevlileri var, bunların da kadroya alınması lazım. Aile Bakanlığı bünyesinde ek ders karşılığı çıkan öğretmenlerin kadroya alınması lazım. Şehir tiyatrolarında çalışan sanatçılar, işçiler var onlara da kadro verilmesi lazım.

SADAT REKLAMI

Biliyorsunuz bir TV programına katıldım. Uğur Dündar davet etti. Sonra olanlar hepinizin malumu. Silahlı insanların olduğu reklamla güya beni tehdit ediyorlar, o resimdeki mesaj net. Sizin için geleceğiz diyorlar. Beyefendiler benim için gelecekmiş! Vatandaşımızın ne olup bittiğini anlamasını istiyorum:

'MAFYA ARTIKLARI 418 MİLYAR DOLAR ÇALDI'

Bu paramiliter artıklar, daha büyük bir resmin sadece bir parçası. Her şeyin temelinde aslında tek bir şey var. Bu da para! Doymayacakları kadar çok para. Halkımızdan çalınan bir para. Bu parayı çalan beşli çeteler var. Beşli çete dediğime bakmayın, bunların kod ismi beşli, aslında bunların sayıları binlerce. Kuruşu kuruşuna uzman arkadaşlarıma hesaplattım. Bu saray iktidarı sırasında devlet hazineden bunlar ne kadar para çaldılar?

Hesapladık, 418 milyar dolar! Bu iktidar döneminde mafya artıklarının çaldığı, 418 milyar dolar... Sonra çıktım çok açık ve net şekilde söyledim. Tahsil edeceğim rakam budur, defterinize yazın. Sizden 418 milyar doları tahsil edeceğiz ve alacağız.

'HER TÜRLÜ OPERASYONA BAŞVURDULAR'

Önce benimle konuşup anlaşmak istediler, kapıyı yüzlerine kapattım. Bir sonraki aşamaya geçtiler. Bu işin içinde bazı medya organlarını da soktular. Bunların hapislerden çıkan mafyaları, mafya artıkları var. Satın alınan araştırmacıları, medya ünlüleri, satın alınan gazetecileri var. Muhalefetten görünüp bunların değirmenine su taşıyan insanlar da var. Her türlü operasyona başvurdular. Anlamadıkları bir şey var: Bay Kemal yolundan asla ve asla dönmez! Bir daha ifade edeyim: Bay Kemal yolundan asla ve asla dönmez!

Silah ve suikast tehditleri aşamasına geldiler... Akıllarınca son uyarılarını yapıyorlar. Uzun süredir bu tehditler var. Bu mafyaya, bu paramiliter yapılara seslenmek istiyorum: Be gafiller, be akılsızlar, be şerefsizler, be müptezeller, be çakallar siz mi beni korkutacaksınız! Sizin önünüzde diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim! Hodri meydan gelin görüşelim.

'EN BÜYÜK KABUSUNUZ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM'

Allah nasip eder de yaşarsak, hayatınız boyunca görüp göreceğiniz en büyük kabus olmaya devam edeceğim. Trolleriniz beni yolumdan çeviremez. Eğer bana bir şey olursa, halkıma emanetimdir o 418 milyar doları siz tahsil edeceksiniz! Gençlerimizin parasıdır o para. Her kuruşunu tahsil edeceksiniz. Benim size vasiyetimdir bu! 418 milyar doları bunlardan alacaksınız!

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (8)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
8 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN