Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cevap: Misak-ı Milli kim sen kim?

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cevap: Misak-ı Milli kim sen kim?

Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik "Misak-ı Milli'yi bir öğrensin. Misak-ı Milli nedir?" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Twitter'dan cevap verdi: Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik "Misak-ı Milli'yi bir öğrensin. Misak-ı Milli nedir?" sözlerine cevap verdi.

Twitter'dan paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli'yi öğrensin demiş. Eurolara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü.

İnsan haklarına çok önem verdiğini iddia eden AB’ye yaptığım çağrı, yükü beraber yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli misafirlerimiz de mutlu olacaktır. Çözüm var ey halkım, sadece eurolara teslim olmayacak yöneticiler eksik."


ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kuva-yi Milliye geleneğinden geliyorum. Suriyeli misafirlerimizle helalleşip iki yılda memleketlerine yollayacağız" sözlerine karşı şunları söylemişti:

"Ben Atatürk’ün partisiyim' diyen bu adam, 'Kuva-yi Milliye geleneğinden geliyorum' diyor ama bir defa Kuvâ-yi Milliye ruhundan haberi yok. Onu bir öğrenmesi lazım. Çünkü ta oralara kadar asker göndermişiz. Tavsiye ediyorum; Misak-ı Milli’yi bir öğrensin.

Misak-ı Milli nedir? Misak-ı Milli neyi kapsıyor? O kapsam içerisinde neler vardı? Bunu bir öğrenmesi lazım. Bundan haberi yok. Ve o 'göndereceğim' diyor. Biz bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece, bize sığınan Allah’ın kullarını biz katillerin kucağına atmayız."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN