Manavgat'ta hayatını kaybeden kahraman işçinin son görüntüleri yürek burktu

Manavgat'taki orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında hayatını kaybeden orman işçisi Yaşar Cinbaş'ın son anları ortaya çıktı. Babasını anlatan Mahmut Cinbaş ise, "En son görüştüğümüzde iki gündür uyumadığını, çok az uyuduğunu, büyük bir mücadele verdiklerini, çok yorgun olduğunu anlattı. 4 gündür görevdeydi. Bu sabah ise ölüm haberini televizyonlardan aldım" ifadelerini kaydetti.

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında yaşamını yitiren orman işçisi Yaşar Cinbaş'ın alevlerle mücadele ederken son görüntülerini Orman Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından paylaştı.

'ÖLÜM HABERİNİ TELEVİZYONDAN ALDIM'

Babasını anlatan Mahmut Cinbaş isebabasının önce Adana Kozan’daki yangın için Manisa’dan yola çıktığını ancak yolda Manavgat'taki yangın bölgesine yönlendirildiğini dile getirdi.

Cinbaş, "En son görüştüğümüzde iki gündür uyumadığını, çok az uyuduğunu, büyük bir mücadele verdiklerini, çok yorgun olduğunu anlattı. 4 gündür görevdeydi. Bu sabah ise ölüm haberini televizyonlardan aldım." dedi.

Babasının 29 yıldır orman teşkilatında çalıştığını belirten Mahmut Cinbaş, "Bizi büyüttü, bu yaşlara getirdi. İşini her şeyden çok severdi bir kere. Görevi söz konusu ise onun için başka bir şeyin önemi yoktu, severek yapardı. 29 yıldır bu işin içinde. Babamla gurur duyuyorum, biz razıyız. Allah da ondan razı olsun." diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Gebece Mahallesi'ndeki Beloluk mevkisinde söndürme çalışmaları sırasında arazözün yandığı bilgisi üzerine bölgeye ekipler sevk edilmiş, araştırma sonucu iki işçinin cansız bedenine ulaşılmış, yaralı iki işçi Manavgat Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Hayatını kaybeden işçilerin İzmir Bergama Orman İşletme Müdürlüğünden Erdal Tovka ve Manisa Akhisar Orman İşletme Müdürlüğünden Yaşar Cinbaş olduğu belirlenmişti.

İlgili Haberler