Back To Top
Meclis tatile girdi

Meclis tatile girdi

 - Son Güncelleme: 16.05.2018 Çarşamba 21:22
Meclis tatile girdi
- A +

TBMM Genel Kurulu iktidar ve muhalefet partileri arasında sağlanan mutabakat çerçevesinde mini torba düzenlemeye ilişkin görüşmelerini yaklaşık 3,5 saatte tamamladı. Teklifin tümünün oylaması öncesi Ak Parti, CHP, HDP ve MHP grup başkanvekilleri söz alarak, nokta konulan 26. döneme ve 24 Haziran seçimleriyle oluşacak 27. parlamentosuna ilişkin görüş, dilek ve temennilerini dile getirdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel seçimden iktidar olarak çıkacakları mesajını verdiği konuşmasında Ak Partililer'e "Siz Erdoğan'a anayasa yaptınız. Biz her doğana anayasa yapacağız" dedi. Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise, 15 Temmuz darbe girişimine karşı Meclis'te milletvekillerinin sergilediği kahramanca tavrı övdü. Elitaş milletvekillerine "Gazi meclisimizin siz kahramanlarına teşekkür ediyorum. Bu destan her parlamentoya nasip olmaz" ifadelerini kullandı. TBMM Başkanvekili CHP'li Yaşar Tüzün de, gelecek dönemin barış, kardeşlik ve uzlaşı ikliminde çalışacak bir dönem olması temennisinde bulundu. Torba kanunun kabul edilmesinin ardından Genel Kurul 27. dönem milletvekili genel seçimine ilişkin kesin sonuçların YSK'ca ilanını takip eden üçüncü gün saat 14.00'de toplanmak üzere tatile girdi. Milletvekilleri Genel Kurul'dan ayrılmadan önce birbirleriyle helalleşip, fotoğraf çektirdi.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN