Back To Top
Milletvekili kesin aday listeleri yarın açıklanacak

Milletvekili kesin aday listeleri yarın açıklanacak

 - Son Güncelleme: 29.05.2018 Salı 16:01
Milletvekili kesin aday listeleri yarın açıklanacak
- A +

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne katılacak siyasi partilerin YSK'ya sunduğu milletvekili kesin aday listeleri yarın açıklanacak.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) hazırladığı seçim takvimi uyarınca siyasi partiler milletvekili aday listelerini son olarak 21 Mayıs Pazartesi günü YSK'ya vermişti.

Siyasi partiler ve bağımsız adaylar, başvuru evrakındaki eksikleri 25 Mayıs'a kadar tamamlamış, milletvekili geçici aday listeleri YSK tarafından 26 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak itiraz süreci başlamıştı.

Milletvekili geçici adaylığından istifa edenlerin bugün saat 15.00'e kadar YSK'ya bildirilmesi gerekiyor.

YARIN AÇIKLANACAK

İstifa, ölüm, itiraz veya inceleme üzerine adaylıktan çıkarılmaları nedeniyle aday eksilmelerinin tamamlanması konusu ise YSK tarafından bugün saat 21.00'e kadar siyasi partilere bildirilecek.

Aday listelerinde meydana gelen eksikliklerin ilgili siyasi partilerce tamamlanarak YSK'ya en son yarın bildirilmesi gerekecek.

Eksiklerin tamamlanması ve itirazların karara bağlanmasıyla milletvekili kesin aday listeleri, YSK tarafından seçim çevreleri itibarıyla ilan edilmek üzere yarın il seçim kurullarına gönderilecek ve Resmi Gazete'de yayımlanacak.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN