Back To Top
MİT, Azerbaycan ve Ukrayna'dan iki FETÖ'cüyü Türkiye'ye getirdi

MİT, Azerbaycan ve Ukrayna'dan iki FETÖ'cüyü Türkiye'ye getirdi

 - Son Güncelleme: 12.07.2018 Perşembe 16:49
MİT, Azerbaycan ve Ukrayna\'dan iki FETÖ\'cüyü Türkiye\'ye getirdi
- A +

MİT, Azerbaycan ve Ukrayna'dan iki üst düzey FETÖ mensubu İsa Özdemir ve Salih Zeki Yiğit Türkiye'ye getirdi. İsa Özdemir'in, FETÖ'nün "Azerbaycan kasası" olarak da görev yaptığı bildirildi. Salih Zeki Yiğit'in ise 'Mersin iş adamları imamı' olduğu belirlendi.

FETÖ ile mücadele kapsamında operasyonlarına devam eden MİT, haklarında arama kararı bulunan iki teröristi daha yurt dışında yakaladı.

İSTANBUL'A GETİRİLDİLER

FETÖ üyelerinden İsa Özdemir Azerbaycan'da, Salih Zeki Yiğit ise de Ukrayna'da yakalanarak bugün öğleden sonra özel uçakla İstanbul'a getirildi.

Atatürk Havalimanı'na inen uçakla getirilen FETÖ mensupları hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla arama kaydı bulunuyor.

'AZERBAYCAN KASASI' OLARAK GÖREV YAPIYORDU

FETÖ üyesi İsa Özdemir, 1997'de Bakü Devlet Üniversitesini bitirdi. Terör örgütünün bir dönem Azerbaycan hususi işler sorumluluğunu yürüten Özdemir'in, FETÖ'nün "Azerbaycan kasası" olarak da görev yaptığı bildirildi.

18-07/12/20180712_2_31414680_35559607.jpg

Bakü'de terör örgütü adına inşaat sektöründe paravan faaliyet yürüten Avro 2000 firmasının sahibi olan Özdemir hakkında Ankara İkinci Sulh Ceza Hakimliğinin arama kaydı bulunuyor.

MERSİN İŞ ADAMLARI İMAMI

Ukrayna'da yakalanan FETÖ üyesi Salih Zeki Yiğit'in ise Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yürüttüğü belirlendi. İş adamlarından "himmet" adı topladığı paraları başta Pensilvanya olmak üzere Afrika ülkelerindeki okulların finansmanı için yurt dışına transfer eden Yiğit'in, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında yurt dışına kaçtığı tespit edildi.

18-07/12/20180712_2_31414680_35559606.jpg

Yiğit hakkında Mersin Sulh Ceza Mahkemesince arama kararı bulunuyor.

ANKARA/AA

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN