O bölgelere 10 gün yaklaşmayın! TCDD il il uyardı: Son derece riskli!

O bölgelere 10 gün yaklaşmayın! TCDD il il uyardı: Son derece riskli!

TCDD, yurt genelinde birçok kent için önemli uyarıda bulundu. Uygulama kapsamında 10 gün boyunca bazı bölgelerde insan ve hayvan bulunmaması gerektiği belirtildi. İşte, TCDD'nin o uyarısı...

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, Ankara, Kayseri, Yozgat ve Nevşehir'de gar ile istasyonlar arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama çalışması gerçekleştireceğini duyurdu. İlaçlama olacağı için belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları uyarısı yapıldı.

ASKERİ SAHALARDA İLAÇLAMA YAPILACAK

TCDD'den yapılan açıklamada, 10-28 Nisan 2023 tarihlerinde Ankara'da Marşandiz Gar Sahası, Vagon Bakım Onarım Atölyesi, Araç Bakım Müdürlüğü, Lojistik Müdürlüğü, Ray Kaynak Fabrika Müdürlüğü, Demiryol Fabrikası Yolları, Satın Alma ve Stok Kontrol Servis Müdürlüğü yolları, Başkentray mıntıkası (Sazpınar ve Kızılcaköy yolları dahil) ve Yenikent yolları askeriye sahalarında ilaçlama yapılacağı kaydedildi.

HAZİRANA KADAR DEVAM EDECEK

10 Nisan-9 Haziran 2023 tarihlerinde ise Karaosman, Caferli, Şefaatli, Sarıkent, Yenifakılı, Fehimli, Paşalı (Yozgat), Kanlıca (Nevşehir), Himmetdede, Kalkancık, Beydeğirmeni, Boğazköprü, Keykubat, Kayseri, Gömeç (Kayseri) gar ve istasyonları arasında ilaçlama olacağının belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

İLAÇLAMANIN ARDINDAN 10 GÜN UZAK DURUN

"Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

Demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları önemle duyurulur."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN