Oğuzhan Asiltürk'ten Milli Görüş camiasına: Bana biat ettiniz unutmayın

Oğuzhan Asiltürk'ten Milli Görüş camiasına: Bana biat ettiniz unutmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeleri parti içinde tartışmalara neden olan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Görüş camiasına bu sözlerle seslendi: Bana biat ettiniz, unutmayın...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeleri parti içinde tartışmalara neden olan, Temel Karamollaoğlu ile sürtüşme yaşadığı iddia edilen ve son olarak Erdoğan'ın davetlisi olarak Kıbrıs'a giden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Görüş camiasına seslendi.

Milli Gazete'de bir yazı kaleme alan Asiltürk, Necmettin Erbakan'ın Milli Görüş anlayışını tarif ederek şunları yazdı:

"ERBAKAN BU İHTİYAÇLA MİLLİ GÖRÜŞ'Ü KURDU"

"Değerli kardeşlerim, kişi ve toplumlar, İslam devlet düzeninin uygulandığı yerlerde yaşarlarsa, inançlarına uygun bir şekilde yaşayabilirler. İslam devlet düzeninin uygulanmadığı, İslam'ın yasak da olmadığı yerlerde yaşayanların, hayatlarını inançlarına uygun şekilde düzenlemeleri gerekir. Erbakan Hoca'mız Millî Görüş’ü bu ihtiyacı karşılayacak şekilde kurdu.

Millî Görüş inancına göre, bir toplumun başındaki yönetici vefat ederse, yerine o görevi yüklenecek yeni bir yönetici seçilir. Bunun en önemli örneği, Peygamberimiz a.s.'dan sonra Hz. Ebû Bekir (r.a.)’ın seçilmesidir."

"O TOPLANTIYA KATILANLARIN TAMAMI 'EVET' DEDİ"

Erbakan'ın vefatından ardından neden görev üstlendiğini de hatırlatan Asiltürk, şöyle devam etti:

"Millî Görüş Toplulumunun hizmetini yüklenme görevi, Erbakan Hoca’mızdan sonra bana, teklif edildiğinde, bu görevi bir şartla kabul edeceğimi söyledim:

"Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz", dedim.

Bu talebime yanıt olarak, o toplantıya katılanların tamamı "evet, sen bizden zâten yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz" dediler.

Erbakan Hoca'mız, önemli toplantılara Genel İdâre Kurulu’yla birlikte bütün Millî Görüş teşkilatlarını da çağırırdı. Aynı şekilde o toplantıya, Genel İdare Kurulunun yanında, Erbakan Hoca’mızdan sonra Partide şu anda görev yapmakta olan bir çok arkadaşımızla birlikte parti teşkilatlarımızda görev yapan birçok arkadaşımız da katıldı.

Erbakan Hoca’mızın yasaklı olduğu dönemlerde bir arkadaşımız Genel Başkan olarak görevlendirilirdi. Genel Başkan olarak görevlendirilen kişi, dâvânın başında bulunan Erbakan Hoca’mızdan habersiz hiçbir şey yapmazdı. Kendi görüşüne göre hareket etmezdi.

Eğer Millî Görüş’ün bu mükemmel düzeni bozulursa Millî Görüş önce diğer partilerden biri olur, sonra da hiç olur. Erbakan Hoca'mız bu uyarıyı sık sık yapardı."

YAZININ DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

NE OLMUŞTU?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün geçen aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sık sık bir araya gelmesi tartışmalar neden olmuş, 'Saadet Partisi bölünüyor mu' sorusu gündeme gelmişti.

Ramazan ayında Erdoğan ve Asiltürk iftar yemeğinde bir araya gelmiş, görüşme parti içinde çeşitli iddialara neden olmuştu.

Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu'nun genel başkanlıktan alınacağı, yerine Asiltürk'ün belirleyeceği bir adayın getirileceği öne sürülmüştü.

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılmak için KKTC'ye giden Erdoğan ile Bahçeli'nin programına Asiltürk de katılmıştı. Asiltürk'ün uçaktan inişine Bahçeli de eşlik etmişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (75)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
75 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN