Özel’den Akşener’e ‘Eskişehir’ yanıtı: Ya yanıltıldı ya da bizimle kavga etmek istiyor

CHP Lideri Özel, kendisi hakkında "AK Parti ile tuhaf bazı alışverişlerimiz olabildiğini ifade eden bir konuşma yaptı" diyen İYİ Parti Lideri Akşener'e yanıt verdi. Özel, "Sayın Genel Başkan ya ciddi şekilde yanıltılmış ya da bizimle kavga etmek istiyor." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘Eskişehir’ tartışmasında kendisine yönelttiği "AK Parti ile tuhaf bazı alışverişlerimiz olabildiğini ifade eden bir konuşma yaptı" eleştirilerine yanıt verdi. Akşener'in konuşmasına şaşırdığını ifade eden Özel, "İki ihtimal var. Birincisi Sayın Akşener ya yanıltılmış, ikincisi de sayın genel başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben kavga etmeyeceğim bunun kimseye faydası yok. Muhalefete muhalefet etmek gibi bir derdimiz yok." dedi.

Ankara'da Muammer Aksoy'un katledilişinin 34. yıldönümü için gerçekleştirilen törene katılan Özel,14 Mayıs seçiminde İYİ Parti'den milletvekili seçilip daha sonra AK Parti'ye geçen Nebi Hatipoğlu'nu kastettiğini söyleyeyerek şunları kaydetti:

"Ben gerçekten Akşener'in konuşmasına çok şaşırdım. İki ihtimal var. Birincisi Sayın Akşener ya yanıltılmış, ikincisi de sayın genel başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben kavga etmeyeceğim bunun kimseye faydası yok. Muhalefete muhalefet etmek gibi bir derdimiz yok. Eskişehir konuşmamda bahsettiğim aday şu an AK Parti'nin adayı. İYİ Parti'den milletvekili seçilen kişi bir siyasi yankesicilikle, Erdoğan'a muhalefet etmek üzere Eskişehir halkından oy istedi ve gidip AK Parti'ye katıldı. Ben 'geçmişte birlikte olduklarımızı bugün saray karşımıza çıkarıyor' derken, Eskişehir'deki AK Parti adayını kastettim. Ben o milli irade hırsına laf ediyorum, neden İYİ Parti adaylarına laf edeyim, iyi insanlar. Benim için olay sadece bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesinden ibarettir."

BILLBOARD TARTIŞMASI

Özel, Akşener’in yerel seçim kampanyalarının İstanbul, Ankara ve İzmir’de belediye tarafından sansürlendiği, bilboardlara afiş asılmasının bir telefonla engellediği yönündeki iddiaları hakkında da “Billboard meselesini duyup şaşırdım, sorup öğreneceğim. Yapabileceğim bir şey varsa derhal müdahale ederim” dedi.

ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Özel, hafta sonu İYİ Parti'den ayrılan ve yerel seçimlerde AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nebi Hatipoğlu’nu eleştirmişti.

Özel, şu ifadeleri kullanmıştı:

''Geçen sene 14 Mayıs gününde bundan 10 ay önce ne oldu biliyor musunuz? Eskişehirlilerin karşısına çıktı birisi 'Ben Recep Tayyip Erdoğan'a muhalifim, MHP'nin ona verdiği desteğe inanmıyorum doğru bulmuyorum iyi bir insanım İYİ Parti'de muhalefet yapmak üzere sizden destek istiyorum' dedi. Eskişehirlilerden oy aldı. Oyları alırken bir yandan da AK Parti'den teşvikleri alıyormuş onu sonradan öğrendik. Oyları 'Muhalefetim, AK Parti'nin, Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısındayım' diye topladı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın partisine geçti şimdi de 'Eskişehir'i bana verin ben yöneteyim' diyor. Daha 1 yıl önce Eskişehirlileri kandırıp onların oyunu alıp o oyları Recep Tayyip Erdoğan'a karşı toplayıp Recep Tayyip Erdoğan'a götüren, makam mevki için Eskişehir'i satan birisine Eskişehir en iyi cevabı 31 Mart'ta verecek.''

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bugünkü grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Sayın Özgür Özel, ana muhalefet partisi Genel Başkanı; Eskişehir'de çok ilginç bir konuşma yaptı. Bizimle ilgili imânın ötesine geçen, AK Parti'yle tuhaf bazı alışverişlerimizin olabildiğini ifade eden bir konuşma yaptı. Bana göre çok ağır bir iftira, bir isnatta bulundu. Buradan Sayın Özel’e sesleniyorum; bunun cevabını vermek zorundasınız muhterem."

İYİ Parti lideri, sözlerine şöyle devam etmişti:

"Siz bilmeyebilirsiniz, 2017’de biz ‘hayır’ oyu kullanmak üzere kampanya yaptık. Partimiz yoktu. Şimdi eski genel başkanınız Sayın Kılıçdaroğlu'na gidin, sorun. Meral Akşener ve arkadaşlarına Cumhuriyet Halk Partisi bir liralık yardım yapmış mı? Biliyorum ki cevabı ‘hayır’. Sonra partimizi kurduk. Nelerle karşılaştık herkes biliyor. O dönemde Sayın Kılıçdaroğlu’nun başında bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi ve emrinde olan belediyeler eliyle bize 1 TL bir kuruş para yardımı yapmış mı? Sayın Kılıçdaroğlu buna cevap vermek zorundasınız.

Bu işin peşini bırakmayacağım. Biz sürünürken, başımız dimdik gezdik. En fazla aldığımız yardım, parasını ödediğimiz belediyelerin salonlarıdır. 2018’de beraber yol yürüdük. Henüz seçime girmemişiz, devletin para yardımı yok; Sayın Özel, sorun genel başkanınıza siz o zaman Grup Başkan Vekiliydiniz belki bilmiyorsunuzdur. Sorun genel başkanınıza, 2018’de Cumhuriyet Halk Partisi ve onun belediyelerinden İYİ Parti’ye bu seçim esnasında bir kuruş gelmiş midir, verilmiş midir? Bunun cevabını vereceksiniz. Bunu benim kaldırmam mümkün değil. Vereceksiniz.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (17)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
17 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN