Pençe Kilit şehidi Enes Özgül'ün vasiyeti yürek burktu: Şehit olursam...

Pençe Kilit şehidi Enes Özgül'ün vasiyeti yürek burktu: Şehit olursam...

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, teröristlerle çıkan çatışmada yaralanarak hastaneye kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül'ün şehit olmasının ardından vasiyeti ortaya çıktı. Yürekleri burkan vasiyette arkadaşına askeri üniformalı fotoğrafını atarak, “Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi" dediği görüldü.

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 21 Haziran'da teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül’ün vasiyeti yürek burktu.

Isparta Yetiştirme Yurdu’ndan ayrıldıktan sonra vatan sevdası için göreve başlayan Özgül’ün yetiştirme yurdundan bir arkadaşına göreve gitmeden önce attığı mesaj tüyleri diken diken etti.

"ŞEHİT OLURSAM..."

Şehit Enes Özgül’ün 15 Ekim 2019 tarihinde arkadaşına askeri üniformalı fotoğrafını atarak, “Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi" dediği ortaya çıktı.

372605-422x772.png

Şehidin yetiştirme yurdundan öğretmenine de, “Ömer hocam kritik bir operasyona gireceğim Pençe-Kilit’te, sizden bir istirhamım şudur. Eğer şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuklar şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hocam ve her zaman sevmeye devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin, hakkım varsa hakkım helal olsun” yazdığı öğrenildi. Şehidin vasiyeti sevenlerini gözyaşlarına boğdu.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN