Sadece doğum günü kutlayacaklardı: O pastaneden aldıkları pasta, 12 çocuğun hayatını kararttı!

Sadece doğum günü kutlayacaklardı: O pastaneden aldıkları pasta, 12 çocuğun hayatını kararttı!

Birbirlerinden habersiz aynı pastaneden pasta alan 12'si çocuk 14 kişi, zehirlenerek bu kez aynı hastanede buluştu. İşte detaylar...

Amasya'da ayrı evlerde kutlanan doğum gününde pasta yiyen 12'si çocuk 14 kişi bir süre sonra zehirlenme şüphesiyle rahatsızlanarak hastaneye başvurdu. Kusma ve mide bulantısı problemi yaşayan hastalar tedavi altına alındı.

dogum-gunu-pastasi-yiyen-14-kisi-zehirlendi-10.jpg

AYNI PASTANEDEN PASTA ALMIŞLAR

Merkez ilçesindeki bir pastaneden aldıkları pastayı yeğenlerinin doğum gününde kesip birlikte yiyen evli ve iki çocuk babası Burak Çulha, yaşadıklarını öyle anlattı:

"Doğum gününü kutladıktan sonra evi gelmemizin peşinden küçük oğlum rahatsızlandı. Hastaneye götürdüğümüzde yanımızdaki kadının çocuğunun ve karşımızdaki hastanın çocuğunun da pasta yediklerini öğrendik. Aynı yerden aldığımızı fark edince şikayetçi olduk."

dogum-gunu-pastasi-yiyen-14-kisi-zehirlendi-3.jpg

PASTANE HAKKINDA İNCELEME

Kendisinin de benzer şekilde hastalandığını anlatan Burak Çulha, "Keşke yemez olaydık. Oğlum çok rahatsızlandı. Serum üstüne serum yedi" diye konuştu.

Hastaların tedavileri sonrası taburcu edildikleri olayın ardından polis ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin inceleme başlattığı öğrenildi.

dogum-gunu-pastasi-yiyen-14-kisi-zehirlendi-2.jpg

dogum-gunu-pastasi-yiyen-14-kisi-zehirlendi-9.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN