Back To Top
Şahap Gürler Caddesi 180 gün kapatılacak, İETT otobüsleri Behiçbey Sokak'tan geçecek

Şahap Gürler Caddesi 180 gün kapatılacak, İETT otobüsleri Behiçbey Sokak'tan geçecek

Şahap Gürler Caddesi 180 gün kapatılacak, İETT otobüsleri Behiçbey Sokak\'tan geçecek
- A +

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Orgeneral Şahap Gürler Caddesi'nde 180 gün sürecek yol çalışması nedeniyle İETT otobüsleri için alternatif güzergahlar oluşturdu. Buna göre İETT otobüsleri Behiçbey Sokak'tan geçecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Orgeneral Şahap Gürler Caddesi'nde başlatılan yol çalışması nedeniyle İETT otobüsleri için alternatif güzergahlar oluşturdu.

Belediye'den yapılan açıklamaya göre, Orgeneral Şahap Gürler Caddesi'nde, Marmaray çalışmaları kapsamında yol kapaması yapılıyor. Cadde, Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu kararıyla 180 gün süreyle araç trafiğine kapalı olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT'nin de yoğun olarak kullandığı caddenin kapanmasıyla otobüsler için alternatif güzergahlar belirledi. 

HAYDARPAŞA KÖPRÜSÜ ÇİFT YÖNDE ÇALIŞACAK

Çalışmalar süresince, 56 İETT hattındaki 507 araç, günlük 2 bin 578 sefer ile Behiçbey Sokak'tan geçecek. Bu durumda tek yön olarak hizmet veren Haydarpaşa Köprüsü çift yönde çalışacak ve Kadıköy yönünde şerit daralması meydana gelecek.

Mevcut durumda çift yön olarak hizmet veren Behiçbey Sokak ise çalışmalardan dolayı tek yön olarak kullanılmaya başlanacak. Kadıköy çıkışları için trafik yoğunluğu azaltılmaya çalışılacak.

11 KASIM'DA BAŞLAYACAK

Çalışmalar süresince, güzergah dışı kalacak Hamza Yerlikaya durağı yerine Ayrılıkçeşmesi İstasyonu'nun karşısına yeni durak eklenecek. 

Orgeneral Şahap Gürler Caddesi, 11 Kasım 2019'da başlayacak çalışmalarla 180 gün süreyle trafiğe kapalı olacak.

İSTANBUL/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN