Sami Akbulut, Stanford'un dünyanın en etkili bilim insanları listesinde

Sami Akbulut, Stanford'un dünyanın en etkili bilim insanları listesinde

Stanford Üniversitesi 'Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları' listesini yayınladı. Dünyanın en iyi akademisyenleri listesinde son üç yıldır birinci olan İnönü Üniversitesinde Prof. Dr. Sami Akbulut ‘da bulunuyor.

Stanford Üniversitesi’ Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları “listesini yayınladı. Dünyanın en iyi akademisyenleri listesinde son 3 yıldır birinci olan İnönü Üniversitesinde Prof. Dr. Sami Akbulut ‘da bulunuyor. Akbulut, "Malatya’mızı ve Üniversitemizi uluslararası standartlara ulaştırmak için niteliği ve niceliği kaliteli çalışmalar üretmek zorundayız ve inşallah yakın zamanda Malatya’yı seven liyakatli akademisyenlerimizle beraber bu ivmeyi yakalayacağız’" dedi.

BİLİMSEL ÇALIŞMALARA DİKKAT ÇEKİLDİ

Fırat Üniversitesinin bilimsel çalışma anlamında İnönü Üniversitesinin önüne geçtiğini belirten Prof. Dr. Akbulut, "Daha önceki yıllarda bilimsel çalışmalar ve sanat eserleri üretimi açısından İnönü Üniversitesi'nin Fırat Üniversitesi'nin önünde yer alıyordu. Ancak son yıllarda Stanford’un listelerinden de anlaşılacağı üzere Fırat Üniversitesi'nin bilimsel açıdan daha fazla öne çıktığı ve hatta ülkenin bir çok köklü üniversitesinin bile önüne geçtiği görülmekte"

'LİYAKATLİ KADROLARIN ÜNİVERSİTEYE KAZANDIRILMASI GEREKİYOR'

Kollektif çalışmanın önemine vurgu yapan Akbulut, “Benim bireysel olarak bir şeyler yapmam tek başına bir şey ifade etmiyor. Kollektif çalışmalı ve üniversitemizi hak ettiği seviyeye getirmeliyiz. Bunun yegâne yolu Malatya’yı seven ve liyakatli kadroların üniversiteye kazandırılmasından geçer.

Allah’ın izniyle liyakatli kadrolarla bunu yakında başaracağız ve hep beraber hem şehrimizi hem de ülkemizi gururlandıracak sonuçlar elde edeceğiz. Türkiye’de 200’den fazla üniversite bulunmakta ve İnönü Üniversitesi 1975 yılında kuruldu ve ülkemizde kurulan 14. üniversite olma özelliği taşıyor. Bu kadar köklü bir üniversitenin daha iyi yerlere gelmesini çok isterim’’ diye konuştu.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN