Back To Top
Sevgilisini öldüren caniye '14 Şubat' hatırlatmalı müebbet hapis cezası

Sevgilisini öldüren caniye '14 Şubat' hatırlatmalı müebbet hapis cezası

 - Son Güncelleme: 14.02.2019 Perşembe 12:42
Sevgilisini öldüren caniye \'14 Şubat\' hatırlatmalı müebbet hapis cezası
- A +

İzmir'de kız arkadaşını katleden sanık Tanju Madanoğlu müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Savunma yapan Madanoğlu, öldürdüğü kişiyi sevdiğini ileri sürerek "Bana ceza verilecekse, adil bir ceza verilsin" dedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da bugünün '14 Şubat Sevgililer Günü' olduğunu hatırlatarak örnek teşkil edilebilecek bir ceza verilmesini istedi.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde kız arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanığa müebbet hapis cezası verildi. İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Tanju Madanoğlu ve taraf avukatları katıldı. 

Duruşma savcısı, önceki duruşmada verdiği esasa ilişkin mütalaasını tekrar ettiğini dile getirerek, Madanoğlu'nun "kasten öldürmek" suçundan müebbet hapis cezasına mahkum edilmesini ve tutukluluk halinin devamını talep etti. 

SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖRNEK OLACAK CEZA OLMASINI İSTEDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen, bugünün "14 Şubat Sevgililer Günü" olduğunu hatırlatarak, sevgilisini öldüren sanığa örnek teşkil edilebilecek bir ceza verilmesini istedi. 

Sanık Madanoğlu, soruşturma ve yargılama aşamasında çelişkili ifade vererek mahkemeyi yanıltmadığını, öldürdüğü kişiyi sevdiğini ileri sürerek "Bana ceza verilecekse, adil bir ceza verilsin." şeklinde ifade verdi. 

Mahkeme heyeti, "kasten öldürmek" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdığı Madanoğlu'nun tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, 19 Aralık 2017'de, Tanju Madanoğlu bir evde kavga ettiği kız arkadaşı Funda Turan'ı bıçaklamıştı. Ağır yaralanan Turan, 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Gözaltına alınan Madanoğlu, tutuklanmıştı. 

İZMİR/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN