Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Raftaki fahiş fiyatı durduracağız

Erdoğan'dan enflasyon açıklaması: Raftaki fahiş fiyatı durduracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek enflasyona ilişkin, "İnşallah enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Pandemi döneminde tüm ülkelerin küçüldüğünü, çok ciddi siyasi, ekonomik ve sosyal sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını' ileri süren Erdoğan, "Büyümede rekor üzerine rekor kırıyoruz. Yıllık ihracatımız 207 milyar doları geride bıraktı. İstihdamda salgın öncesinin de üzerinde bir seviyeye geldik. Bay Kemal ne diyordu? 128 milyar dolar nerede? Bunu sorup duruyordu. Dikkat ederseniz artık hiç sesleri çıkmıyor. Raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının da önüne geçeceğiz" açıklamalarında bulundu.

33.jpg

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

'RAFLARDAKİ, ETİKETLERDEKİ FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARININ DA ÖNÜNE GEÇECEĞİZ'

"Her dönemde olduğu gibi afetler sırasında da birileri milletin yüreğindeki acıyı kendi kısır çekişmelerine alet etmenin peşine düşmüştür. Sosyal medya ve diğer medya mecralarında dolaşıma sokulan fitne, fesat ve bozgunculuk faaliyetlerine hamdolsun milletimiz itibar etmemiştir.

Milletimizin gönlündeki yerini güçlendirmeye devam edeceğiz. Attığımız adımda dört bir tarafımızda oynanan oyunları birer birer bozarak hedeflerimize yürüyoruz. Salgın döneminde tüm ülkeler küçülürken, çok ciddi siyasi, ekonomik, sosyal sıkıntılarla karşı karşıya kalırken, kendimizi olumlu yönde ayrıştırdık. Büyümede rekor üzerine rekor kırıyoruz. Yıllık ihracatımız 207 milyar doları geride bıraktı. İstihdamda salgın öncesinin de üzerinde bir seviyeye geldik. Merkez Bankası rezervlerimiz 118 milyar doları buldu.

Bay Kemal ne diyordu? 128 milyar dolar nerede? Bunu sorup duruyordu. Dikkat ederseniz artık hiç sesleri çıkmıyor. çünkü bunlar akşam yalan, sabah yalan. Zaten bunlar yalan terörü estirdiler. Artık ağızlarını açacak halleri bile kalmadı. İnşallah enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak, raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının da önüne geçeceğiz.

444.jpg

'BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE'Yİ ADIM ADIM İNŞA ETME VAKTİ'

Türkiye'de bugüne kadar demokrasi, özgürlük, hak, adalet, yatırım, iş, aş, eser, hizmet adına ne yapılmışsa altında bizim imzamız var. Bundan sonra da milletimizin hangi alanda neye ihtiyacı varsa bunu yapacak olan yine biziz. Biz, biz. Çünkü biz, bu millete efendi değil hizmetkar olmaya geldik. Bu yolda eksiğimiz varsa tamamlarız. Hatamız varsa düzeltir. Ama Allah'ın izniyle 2023 hedeflerine ulaştırmadan son nefesimizi vermeyiz. Nice büyük mücadeleleri birlikte başardığımız milletimizle yürüdüğümüz bu kutlu yolda artık hedeflerimiz neredeyse bir el atımı mesafededir. Ödenecek tüm bedelleri ödedik. Yapılacak tüm fedakarlıkları yaptık. Artık bunların hasılasını toplama, büyük ve güçlü Türkiye'yi adım adım inşa etme vaktidir.

12.jpg

'BİRÇOK PROJENİN HAYATA GEÇİŞ TARİHİ OLARAK 2023'Ü BELİRLEDİK'

Maraş'taki demiryollarını baştan sona yeniledik. Kahramanmaraş'ı hızlı trenle buluşturmak için çalışıyoruz. Bu hat tamamlandığında Maraş'tan Gaziantep'e 53 dakikada, Adana'ya 1,5 saatte ulaşmak mümkün hale gelecektir.

19 yılda kurduğumuz güçlü demokrasi altyapısı sayesinde geleceğe daha umutla bakıyoruz. Önümüzde 2023 süreci var. Ülke olarak savunma sanayinden enerjiye kadar birçok projenin hayata geçiş tarihi olarak 2023'ü belirledik. Bu tarihte seçimler de gerçekleştirilecek. Böylece 2053 vizyonunu şekillendirmek için yeni bir güç tazelemesi yapacak.''

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (74)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
74 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN