Erdoğan seçim tarihini resmen açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihi tartışmalarına son noktayı koydu. Adnan Menderes'in 14 Mayıs 1950'de "Yeter söz milletin" diyerek sandıktan zaferle çıktığını hatırlatarak "Biz de 'yeter söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek 2023'te milletimizin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına 'Yeter' diyecektir'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 'seçim hangi tarihte olacak?' tartışmaların son noktayı koydu. Adnan Menderes'in 14 Mayıs 1950'de "Yeter söz milletin" diyerek sandıktan zaferle çıktığını hatırlatan Erdoğan, "Biz de 'yeter söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek 2023'te milletimizin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına 'Yeter' diyecektir'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

''Allaha şükür her seçimde sandıktan zaferle çıkmayı başardık. Peki bu seçimi diğerlerinden farklı kılan ne? 2007 seçimlerine vesayetin akıl dışı oyunlarıyla uğraşarak girmiştik. 2018 seçimlerine yeni yönetim sisteminin beraberinde getirdiği zorlukları göğüsleyerek girmiştik.

2023 seçimlerine bir yandan son dönemde dünyada yaşanan krizlerin ülkemize etkileriyle mücadele ederek girdik. Diğer yandan karşımızda oluşturulan ucube ittifakın hezeyanlarıyla uğraşarak bir yandan milletimize verdiğimiz sözleri yetiştirebilmenin tatlı telaşı yaşayarak; hepsinin ötesinde 20 yılda kurduğumuz demokrasi ve kalkınma altyapısının üzerinde Türkiye Yüzyılı vizyonunu inşa etmenin heyecanıyla hazırlanıyoruz.

2023 seçimleri hem 20 yıllık siyasetimizin sembolüdür hem de Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcıdır.

ENFLASYON MESAJI

En büyük sorunumuz enflasyondu, işte o da düşüşe geçti. Önümüzdeki aylarda inşallah enflasyonun yüzde 50'lilere yüzde 40'lara yüzde 30'lara düştüğünü hep birlikte göreceğiz. Enflasyona sebep olan tuzakları bozduk, tedbir aldık.

SEÇİM TARİHİNİ RESMEN AÇIKLADI

Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950'de 'Yeter söz milletin' demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Biz de' yeter söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek 2023'te milletimizin desteğine talibiz.

Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere yeter diyecektir.

Muhalefetin vaadi milletin karşısına bir aday çıkarmak ancak onu görünürde 6 gerisindekileri hesaba katarsanız en az 10 kişiyle yönetmektir. Bir nevi ipi 10 ayrı kişinin elinde kukla bir cumhurbaşkanı üzerinden ülkeyi idare etmek istiyorlar.

Milli iradenin en yüksek makamı olan Meclisimizden meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın yine başaramayacaksınız.

BAYKAR TEPKİSİ

Altılı masa işi çıktığından beri oraya bulaşan herkesin çamur siyaseti yarışına girişmelerini esefle takip ediyoruz.

Son hedef ülkemizin savunmasına katkı veren Baykar oldu. Baykar'ın nezdinde tüm şirketleri, ürünleri, çalışanları ve başarılarıyla savunma sanayimizin tamamı hedef alınıyor. Bir ülkenin ordusuna, savunma sanayiine ancak bunları tehdit olarak görenler saldırır.

Kendi akıllarınca bizimle olan akrabalık ilişkisi üzerinden Baykarı'ı daha kolay hırpalayabileceklerini, sinsi niyetlerini gizleyebileceklerini düşünüyorlar! Bu alçak saldırıya hak ettiği cevabı vermek sorumluluğumuzun gereği.

Muhalefetin başındaki adam komutanlara 'siz siyasetçi değilsiniz' diyor. Alkışlanan fırtına obüslerimiz. Bay Kemal, konuşan başkomutan. Sen ne savunma bakanımıza ne kuvvet komutanlarımıza hakaret edecek çapta değilsin, önce haddini bil.

Anlamakta zorlandığımız ve üzüldüğümüz husus; bu ülkenin bir partisinin, parti liderinin, parti mensuplarının ordumuza ve savunma sanayimize karşı sergilediği hazımsızlıktır.

(Ali Babacan'a) Sen git çocuk bezi satmaya devam et, home tekstil üretmeye devam et. Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı.

Sen git çocuk bezi satmaya devam et, home tekstil üretmeye devam et. Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı.

Sen git çocuk bezi satmaya devam et, home tekstil üretmeye devam et. Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı.

(Ahmet Davutoğlu) Bunların vakfına üniversite tahsisi yaptık, ne zaman ki başbakanlık koltuğuna oturdu, bilabedel vakfına mülk edindi. Bunun bir örneği yok.

Baykar ürettiği hiç bir ürünü geliştirmek için devletten tek kuruş almamış, hepsini kendi kaynaklarıyla yürütmüştür. Baykar'ın aldığı tek destek gümrük vergisi, KDV, sigorta primi, stopaj indirimi gibi nakdi olmayan her firmanın yararlandığı kolaylıklardır.

Kızılelma’nın sadece cismi yok. Kızılelma aynı zamanda bir hedeftir. Bu kutlu davaya inananların çok çok önemli bir hedefidir Kızılelma.''

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (39)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
39 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN