Sosyal medya fenomeni ölümden döndü! 60 metrelik uçurumdan beline takılan ip sayesinde hayatta kaldı

Sosyal medya fenomeni Ozan Kuşçu, ekstrem spor videolarıyla dikkat çekiyor! Son gösterisi ise canına mal oluyordu! 60 metrelik uçurumda halat koptu, son anda kurtuldu! O anlar böyle kaydedildi...

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki sosyal medya fenomeni Ozan Kuşçu, ekstrem spor ve tırmanış videolarıyla tanınıyordu. Ancak son çektiği video, beklenmedik bir trajediye dönüştü.

VİDEO ÇEKMEK UĞRUNA CANINDAN OLUYORDU

Geçtiğimiz hafta sonu Güver Uçurumu Kanyonu'nda çekim yapmak için bölgeye giden Kuşçu, 60 metrelik uçurumun ortasına kurduğu hamakta video çekmeye başladı. Kendisini 24 saat boyunca kaydetmeyi planlayan Kuşçu, hamak üzerinde dururken aniden halatların kopmasıyla uçurumdan düştü.

Kuşçu'nun düşüşü, vücuduna bağladığı kamerayla anbean kaydedildi. Şans eseri, düşmeden önce beline bağladığı ipin bir yere takılması, Kuşçu'nun ölümden dönmesini sağladı. Elleri kesilen ve 20 metrelik boşluğa düşen Kuşçu, halatların takılı düğümü sayesinde uçurumun dibine düşmekten kurtuldu.

olumden-dondu-1.jpg

2 SAATLİK ÇALIŞMALAR SONUCU KURTARILDI

Olayın ardından arkadaşının ihbarıyla kurtarma ekibi bölgeye ulaştı ve yaklaşık 2 saatlik bir çaba sonucunda Kuşçu kurtarıldı. Kuşçu'nun yaşadıkları, vücudundaki kamera sayesinde detaylı bir şekilde kaydedildi.

Kuşçu, yaşadığı korku dolu anları şöyle anlattı: "İpi tutmaya çalışırken ellerim ve parmaklarım yandı. İpin sonuna attığımız düğümün takılmasıyla hayatta kaldım. Ne hissettiğimi bilmiyorum, olayın şokuyla bir süre kendime gelemedim."

Yaşadığı bu olayın ardından Kuşçu, güvenlik önlemlerine rağmen başına gelen bu trajediyi şaşkınlıkla karşıladığını belirtti. Ancak bu durum onun ekstrem sporları bırakmasına engel olmayacak gibi görünüyor. Kuşçu'nun hedefi, 1 milyon aboneye ulaşması halinde Everest'e tırmanmak.