Sosyal yardım alanları yakından ilgilendiriyor! Şehir içi ulaşım desteği ödemesi yüzde 50 artırıldı

Sosyal yardım alanları yakından ilgilendiriyor! Şehir içi ulaşım desteği ödemesi yüzde 50 artırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilere çeşitli sosyal yardımlar yapılıyor. Destek ödemesi kapsamında hak sahibi vatandaşlara ulaşım desteği de sağlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ulaşım desteği ödemesinin yüzde 50 artırıldığını açıkladı. İşte detaylar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazileri ücretsiz olarak taşıyan şehir içi özel halk otobüsü ve deniz ulaşım aracı sahiplerine yapılan aylık gelir desteği ödemesi artırıldı.

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan 'Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' çerçevesinde ödeme miktarlarını düzenleyen maddede değişikliğe gidildi.

ULAŞIM DESTEĞİ YÜZDE 50 ARTIRILDI

Buna göre, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel denizyolu ulaşımı aracı için aylık 1500 lira olan destek ödemesi miktarı 2 bin 250 liraya, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık 1995 lira ise 2 bin 992 lira 50 kuruşa çıkarıldı.

Ayrıca büyükşehir belediyesi olan diğer illerde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık 1500 liralık destek 2 bin 250 liraya, büyükşehir belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık bin 200 liralık destek de 1800 liraya yükseltildi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN