28.01.2020  12:00

Soylu'dan Manisa depremine jet açıklama: Herhangi bir hasar yok

Son dakika haberi... Manisa'da 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İstanbul, Bursa, İzmir ve Aydın'da da hissedildi. İçişleri Bakanı Soylu, Manisa'daki 5,1 büyüklüğündeki depremden hemen sonra canlı yayında açıkladı: Herhangi bir hasar söz konusu değil. Deprem 4,8 büyüklüğünde, geçmiş olsun.

+
-

Manisa'da 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İstanbul, Bursa, İzmir ve Aydın'da da hissedildi. Kandilli Rasathanesi, Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde saat 14.26'da 5,1 büyüklüğünde bir depremin yaşandığını açıkladı.

AFAD da söz konusu depremin 4,8 büyüklüğünde olduğunu duyurdu. İçişleri Bakanı Soylu, Manisa'daki 5,1 büyüklüğündeki depremden hemen sonra canlı yayında açıkladı: Herhangi bir hasar söz konusu değil. Deprem 4,8 büyüklüğünde, geçmiş olsun.

"HEMEN VALİMİZDEN BİLGİ ALDI ARKADAŞLAR"

Deprem bölgesi Elazığ'da gazetecilerin Kırkağaç ilçesinde saat 14.26'da 5,1 büyüklüğünde meydana gelen depreme ilişkin soruları cevaplayan Soylu "Manisa'da 4,8 büyüklüğünde bir deprem oldu. Hemen valimizden bilgi aldı arkadaşlar. AFAD merkezinde çalışıyorlar şu anda, yani Ankara'da 24 saat süreyle hem de tüm çevreden bilgi aldılar. Şu anda herhangi bir hasar, herhangi bir kayıp söz konusu değil. 4,8 büyüklüğünde, geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

MANİSA VALİLİĞİ'NDEN DE AÇIKLAMA

Manisa Valiliği'nden de 5,1 büyüklüğündeki depremle ilgili "Saat 14.26 da merkez üssü Kırkağaç İlçesi olan 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı, yaralanma ve herhangi bir hasar meydana gelmemiştir" açıklaması yapıldı.

"TEHLİKELİ BİR DURUM YOK"

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, merkez üssü Akhisar olan 22 Ocak'ta meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremden bu yana, ilçelerinde çok sayıda artçı sarsıntının hissedildiğini dile getirdi.

Bunların hiçbirinin bugün saat 14.26'da meydana gelen deprem kadar kuvvetli hissedilmediğini aktaran Gedüz "Ben de dahil bütün arkadaşlarımız arazide dolaşıyoruz. Şu ana kadar olumsuz bir durum duymadık. Tehlike bir durum iletilmedi." dedi.

"BAZI EVLERDE KÜÇÜK ÇAPTA HASAR OLUŞTU"

Alifakı Köyü Muhtarı Burhanettin Top ise bazı evlerde küçük çapta hasar oluştuğunu söyledi. İlk etapta edindiği bilgiye göre herhangi bir kayıp olmadığına değinen Top, "Bazı evlerimizde hasar var. Metruk olan binalar bunlar. Önceki depremde hasar gören binalardaki çatlaklar biraz açılmış görülüyor" ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
Güven vermeyen damadını görevden al
Akraba kayırmacılığına artık son verin
Ders vermiyoruz, çözüm sunuyoruz
Ders zili için hala formül aranıyor
Görevden uzaklaştırıldı
Hasta hastalığını inkar ediyor
Denetimlere vali, kaymakam ve muhtarlar da katılacak