Back To Top
TMSF, Cem Uzan'ın hisselerine 3. kez el koydu

TMSF, Cem Uzan'ın hisselerine 3. kez el koydu

 - Son Güncelleme: 13.05.2019 Pazartesi 16:57
TMSF, Cem Uzan\'ın hisselerine 3. kez el koydu
- A +

TMSF, Cem Uzan'ın 2.1 milyar euro'luk Kepez ve ÇEAŞ elektriğe ait hisselerine üçüncü kez el koydu. Uzan, 2.1 milyar euro'luk hisseler konusunda TMSF ile anlaşarak Türkiye'ye dönmek istiyordu.

Uzan'ın Avukatı Matthias Pujos, el konmaya gerekçe gösterilen 29 Mart 2013 tarihinde İstanbul'da alınan mahkeme kararının davanın savcısı ve hakiminin eş olmaları sebebiyle Fransa tarafından 27 Mart 2019'da uluslararası hukuk normlarına aykırı olduğu için yasa dışı kabul edildiğini hatırlattı.

Euronews Türkçe'de yer alan habere göre, İstanbul'daki kararda Türkiye Uzan'dan İmar Bankası ile ilgili 'zimmetine para geçirmek' suçundan TMSF'ye 375 milyon Euro ödemesini talep etmişti.

"MAHKEME KARARINI HAKİMDEN GİZLEDİLER"

Uzan'ın Avukatı Pujos, TMSF'nin son girişiminde el koymaya karar veren hakimden 27 Mart 2019'daki Fransız mahkemesinin kararının gizlendiğini söyledi.

FRANSIZ MAHKEMESİ AKSİ YÖNDE KARAR VERMİŞTİ

TMSF 2017 yılının ağustos ayında ve 2018 yılının eylül ayında Uzan'ın Fransa'daki mallarına el koymuş ancak bu uygulama 2018 yılının eylül ve aralık aylarında Fransız mahkemesince yasa dışı bulunmuştu.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN